Duszpasterze

Ks. Proboszcz Grzegorz Kowalczyk

Ks. Grzegorz Kowalczyk Ks. Prałat Grzegorz Kowalczyk – urodzony 08 marca 1972 roku w Mińsku Mazowieckim, pochodzi z parafii Św. Jana Chrzciciela  w Cegłowie, mgr teologii na Papieskim Wydziale Teologicznym (historia Kościoła), studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika Wydział Sztuk Pięknych w zakresie zabytkoznawstwa i konserwatorstwa dziedzictwa architektonicznego. Wyświęcony 13 maja 2000 roku przez biskupa Kazimierza Romaniuka. Wikariusz w parafii NMP w Mińsku Mazowieckim, Św. Feliksa z Kantalicjo w Warszawie w Marysinie Wawerskim. Od 01 lutego  2006 do 20 lipca 2008 roku administrator Ośrodka Charytatywno – Opiekuńczego Caritas w Słupnie. Od 02 października 2006 roku dyrektor Wydziału Gospodarczo – Budowlanego Kurii Warszawsko – Praskiej. Od 27 sierpnia 2008 roku przewodniczący Komisji ds. Sztuki i Budownictwa Kościelnego. Od 18 stycznia 2015 roku mianowany administratorem Parafii Narodzenia Pańskiego w Warszawie na Witolinie.  Od 18 stycznia 2015 roku mianowany moderatorem diecezjalnym Kościelnej Służby Porządkowej TOTUS TUUS. W tym samym roku od 16 czerwca 2015 roku mianowany proboszczem tutejszej parafii. Od dnia 23 grudnia 2022 roku mianowany Kanonikiem Honorowym Kapituły Katedralnej.
gkowalczyk12@wp.pl Tel.: +48 22 613 83 75 wew. 101

Wikariusze

Ksiądz Michał Chaciński 

Parafia pochodzenia: Przemienienia Pańskiego w Radzyminie. 

Data święceń:7 czerwca 2014 r., Abp Henryk Franciszek Hoser SAC.

Data urodzin: 31.08.1988. Data imienin: 29 września. 

Przebieg posługi kapłańskiej

wikariusz:

Wniebowzięcia NMP, Warszawa-Zerzeń, 27.08.2014 – 26.08.2016

Św. Łukasza Ew., Warszawa-Kępa Tarchomińska, 26.08.2016 – 26.08.2021

Narodzenia Pańskiego, Warszawa-Witolin, od 26.08.2021

Adres mail: mchacinski@poczta.onet.pl (tylko czasami odpisuję)

Kanał na Youtube:

https://www.youtube.com/channel/UChryO1qmMXSeMtMBQbUTb4w/videos

Ks. Mariusz Korzenecki – święcenia kapłańskie przyjął

14 czerwca 2003 roku z rąk Ks. Bp. Kazimierza Romaniuka.

 

Rezydent

Shi Xiaowang, imię chrzcielne Jan, diecezja Handan (Yongnian), urodzony 3. Maja 1978 roku w wiosce Xisunzhuang, gmina Shangbi, okręg Handan, prowincja Hebei.

We wrześniu 2000 roku wstąpiłem do diecezjalnego seminarium przygotowawczego.

We wrześniu 2003 roku rozpocząłem studia filozofii w Wyższym Seminarium Duchownym w prowincji Hebei.

Od września 2005 roku do lipca 2006 roku odbyłem roczną praktykę w katolickiej instytucji charytatywnej Beifang Jinde.

Od września 2006 roku do lipca 2010 roku studiowałem teologię w Wyższym Seminarium Duchownym w prowincji Hebei i uzyskałem w tym czasie w ramach studiów samodzielnych dyplom z prawa (na uczelni państwowej).

Po ukończeniu seminarium od lipca do listopada 2010 roku pracowałem w kancelarii diecezjalnej diecezji Handan.

Od stycznia do października 2011 roku pełniłem posługę w parafii Gongming w Shenzhen.

Od października 2011 roku do maja 2012 roku ponownie pracowałem w kancelarii diecezjalnej diecezji Handan.

Od czerwca 2012 roku do dziś jestem pomocnikiem rektora (prefektem jednej z grup studentów) i sekretarzem w Wyższym Seminarium Duchownym w prowincji Hebei. W tym czasie 19 marca 2013 roku przyjąłem w swojej diecezji święcenia diakonatu, a 21 września 2013 roku święcenia kapłańskie.

Ks. Jan

Ks. Jan – Ks. Jan urodzony w 1984 roku, pochodzi z parafii św. Józefa w Prowincji Hebei w Chinach. W 2007 roku przyjechał do Polski, uczył się języka polskiego w Poznaniu przez rok. Od 2008 roku studiował w Seminarium Duchownym Księży Werbistów w Pieniężnie. Mgr na Wydziale Teologicznym UWM w Olsztynie (teologia pastoralna). W dniu 30.06.2014 przyjął święcenia diakonatu z rąk biskupa pomocniczego diecezji ełckiej Romualda Kamińskiego. Wyświęcony 09.05.2015. Od 01.10.2015 duszpasterz Chińczyków w Warszawie i rezydent przy parafii Narodzenia Pańskiego w Warszawie.

ysahyw@gmail.com tel. +48 500573091

Śp. Ks. Prałat Zenon Majcherks-proboszcz-m

Ks. Prałat ZENON MAJCHER, s. Wincentego i Władysławy z d. Białkowskiej, ur. 23 lipca 1940 r. w Adamowej Górze k. Sochaczewa. W 1958r. matura w LO im. Władysława IV w Warszawie. Wyświęcony na kapłana 24 maja 1964 r. przez kard. Stefana Wyszyńskiego. Tytuł magistra teologii uzyskał 18 marca 1975 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W latach 1964-78 wikariusz parafii p.w. Św. Rocha w Bedlnie, Św. Józefa w Warszawie-Ursusie, Św. Aleksandra w Warszawie Saskiej-Kępie. Proboszcz parafii p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy. (1978-82) i Narodzenia Pańskiego na Warszawskim Witolinie (organizator parafii, budowniczy świątyni, plebani i budynku katechetyczno- administracyjnego). Odznaczony Przywilejem rokiety i mantoletu w 1986 roku, członek Rady Duszpasterskiej (1991-94), członek Komisji Artystyczno-Architektonicznej w Archidiecezji Warszawskiej (1991-96), od 1992 r. kanonik Honorowy Kapituły Katedralnej, Diecezjalny moderator Kościelnej Służby Porządkowej Totus Tuus od 1992 r., organizującej diecezjalne piesze pielgrzymki na Jasną Górę. 11.04.2001 r. mianowany został kapelanem honorowym Jego Świątobliwości Jana Pawła II. Znalazł się również w Encyklopedii zasłużonych Polek i Polaków pt: Who is who w Polsce, wydanej w Szwajcarii z 2005 r. W dniu 31 lipca 2010 roku otrzymał od Rady Miasta Stołecznego Warszawy w uznaniu zasług dla Stolicy Rzeczypospolitej Polskiej nagrodę Miasta Stołecznego Warszawy. Decyzją z dnia 5 lipca 2011 r. odznaczony przez Rzeczpospolitą Polską brązowym medalem za zasługi dla Policji. Dekretem z dnia 15 września 2011 roku otrzymał godność Prałata Honorowego Jego Świętobliwości Benedykta XVI.

23 marca 2012 roku mianowany Prałatem Kapituły Konkatedralnej w Warszawie na Kamionku.

Księża pochodzący z parafii

  • Tomasz Górecki – wyświęcony w roku 1992
  • Wojciech Jarzyna – wyświęcony w roku 1993
  • Piotr Stępniewski – wyświęcony w roku 1994
  • Artur Nagraba – wyświęcony w roku 1995
  • Wojciech Jasionek – wyświęcony w roku 1997
  • Paweł Górecki – wyświęcony w roku 2002
  • Tomasz Kalinowski – wyświęcony w roku 2005
  • Rafał Legucki – wyświęcony w roku 2008
  • o.Grzegorz Góra – wyświęcony w roku 2009
  • Łukasz Żak – wyświęcony w roku 2011

Polecamy