Parafialny Zespół Caritas

 

 

Parafialny Zespół Caritas

Parafii Narodzenia Pańskiego 

przy Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej

patron św. Franciszek z Asyżu

ul. Ostrobramska 72

04-175 Warszawa

 

Numer konta PKO BP: 03 1020 1127 0000 1702 0257 9225

 

Dyżury wolontariuszy:


W każdy drugi i czwarty poniedziałek miesiąca

w godz.: 16:00-17:00,

w salce pod kościołem

W pilnych sytuacjach proszę zgłaszać się do kancelarii parafialnej do Pani Sekretarki  (poniedziałek –piątek w godz. 10:00-16:00)

 

pzc.ostrobramska@gmail.com

 

Dane Personalne Zarządu Parafialnego Zespołu Caritas

 1. Przewodniczący – Ks. Proboszcz Grzegorz Kowalczyk
 2. Prezes – Pani Małgorzata Magdziak
 3. Sekretarz – Pani Klaudyna Golińska
 4. Skarbnik – Pani Dorota Wiercińska
 5. Członek Zarządu – Pan Paweł Wierciński
 6. Członek Zarządu – Pan Jan Hajduk

Celem naszej działalności jest pomoc charytatywna osobom najuboższym, chorym, niepełnosprawnym, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

Pomoc świadczona jest osobom mieszkającym na terenie naszej parafii.

 

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy np. w zrobieniu zakupów, wyjściu na spacer czy do lekarza, zakupie leków, posprzątaniu mieszkania? Mimo bardzo oszczędnego stylu życia nie wystarcza Ci do „pierwszego”? A może po prostu brakuje Ci towarzystwa?

Przyjdź na dyżur Parafialnego Zespołu Caritas (każdy drugi i czwarty poniedziałek miesiąca, godz. 16:00-17:00, salka pod kościołem) Na pewno postaramy się Ci pomóc.

 

Chcesz pomóc?

Możesz to zrobić w różny sposób:

 1. Zostań wolontariuszem Parafialnego Zespołu Caritas (przyjdź na dyżur- drugi i czwarty poniedziałek miesiąca godz. 16:00-17:00 lub napisz na adres e-mail: ostrobramska@gmail.com)
 2. Wspieraj nas finansowo, jednorazowo lub zostań członkiem wspierającym i wpłacaj konkretną kwotę co miesiąc (przelew na nr konta: 03 1020 1127 0000 1702 0257 9225, tytuł przelewu: Darowizna PZC Parafia Narodzenia Pańskiego w Warszawie)
 3. Znasz kogoś biednego, samotnego, chorego, któremu przydałaby się pomoc np. w zrobieniu zakupów, wyjściu na spacer czy do lekarza, zakupie leków, posprzątaniu mieszkania, czy po prostu brakuje mu towarzystwa? Poinformuj nas o tym pisząc na adres e-mail: ostrobramska@gmail.com albo przyjdź na dyżur Parafialnego Zespołu Caritas (drugi i czwarty poniedziałek miesiąca w godz. 16:00-17:00, salka pod kościołem) i przestaw nam sytuację osobiście.
 4. Bierz udział w organizowanych przez nas akcjach np. kupuj od naszych wolontariuszy świece na wigilijny stół lub paschaliki przed Wielkanocą.
 5. Przekaż 1% podatku na rzecz Caritas Diecezji Warszawsko Praskiej z dopiskiem „Parafia Ostrobramska”. Aby zadysponować na rzecz Caritas kwotą jednego procenta swojego podatku dochodowego należy:
 • znaleźć w formularzu PIT część zatytułowaną: „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego”;
 • wpisać pod odpowiednią pozycją numer KRS Caritas Diecezji Warszawsko Praskiej – 0000223182;
 • wpisać pod następną pozycją kwotę 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.
 • w następnej części zeznania zatytułowanej Informacje uzupełniające pod odpowiednią pozycją wskazać ten cel: działalność Parafialnego Zespołu Caritas Parafii Ostrobramska;
 • pod następną pozycją przez postawienie krzyżyka wyrazić zgodę na przekazanie przez Urząd Skarbowy do Caritas DWP Twojego imienia, nazwiska, adresu i wysokości przekazanej kwoty, co umożliwi zadysponowanie środkami na cel szczegółowy .
 1. Jeśli masz coś w dobrym stanie do oddania (ubrania, buty, wózek dziecięcy, łóżeczko, zabawki, książeczki dziecięce itp.) przyjdź na dyżur Parafialnego Zespołu Caritas (drugi i czwarty poniedziałek miesiąca godz. 16:00-17:00, salka pod kościołem) a my podpowiemy Ci gdzie to możesz oddać. Możesz też skorzystać z tablicy ogłoszeń Parafialnego Zespołu Caritas parafii Narodzenia Pańskiego znajdującej się obok kancelarii parafialnej (Regulamin korzystania z tablicy ogłoszeń w linku poniżej).

Tablica ogłoszeń PZC

 

Zachęcamy również do odwiedzania strony Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej

https://cdwp.caritas.pl/

 

Z działalności Parafialnego Zespołu Caritas

Podziękowania Caritas

 

 

Polecamy