Parafialny Zespół Caritas

2. Członek Zarządu – Pani Paweł Wierciński
  3. Członek Zarządu – Pani Janina Wojciechowska
  4. Członek Zarządu – Pani Dorota Wiercińska

Celem naszej działalności jest pomoc charytatywna osobom najuboższym, niepełnosprawnym, chorym, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Pomoc świadczona jest osobom mieszkającym na terenie naszej parafii.

Parafialny Zespół Caritas pragnie zorganizować kolonie dla dzieci z naszej parafii.

Planowany termin – 10 – 23.08.2017 .

Miejsce – Bory Tucholskie.

Wiek dzieci – 8-13 lat.

W związku z powyższym poszukujemy wychowawców oraz pielęgniarkę.

Wdzięczni będziemy, jeśli ktoś z Państwa, kto dysponuje wrażliwym sercem i wolnym czasem w tym terminie – zgłosi swój akces pracy społecznej na koloniach na zasadach wolontariatu.

Wymagania dotyczące kandydatów:

1. Ukończony kurs na wychowawcę wypoczynku lub
  2. Nauczyciel pracujący w zawodzie od co najmniej 3 lat lub
  3. Instruktor harcerski w stopniu co najmniej przewodnika lub
  4. Przewodnicy turystyki kwalifikowanej oraz instruktorzy PTTK lub
  5. Trenerzy i instruktorzy sportowi.
  6. Pielęgniarka powinna posiadać ważne i aktualne prawo wykonywania zawodu.

Kandydatów prosimy o zgłoszenie się :

poprzez wysłanie zgłoszenia pocztą elektroniczną na adres: pzcostrobramska@caritas.pl

(w zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska, krótkiego opisu posiadanego doświadczenia oraz numeru telefonu)

lub

osobiście we wtorek w godzinach 17:00 – 18:00 na dyżurze Parafialnego Zespołu Caritas (pokój za Kancelarią Parafialną).

1 %

Pragniemy zachęcić Państwa do przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Warszawsko Praskiej z dopiskiem „Parafia Ostrobramska”.

Aby zadysponować na rzecz Caritas kwotą jednego procenta swojego podatku dochodowego należy:

• znaleźć w formularzu PIT część zatytułowaną: „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego”;
  • wpisać pod odpowiednią pozycją numer KRS Caritas Diecezji Warszawsko Praskiej – 0000223182;
  • wpisać pod następną pozycją kwotę 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

w następnej części zeznania zatytułowanej „Informacje uzupełniające”:

• pod odpowiednią pozycją wskazać ten cel: działalność Parafialnego Zespołu Caritas Parafii Ostrobramska;

• pod następną pozycją przez postawienie krzyżyka wyrazić zgodę na przekazanie przez Urząd Skarbowy do Caritas DWP Twojego imienia, nazwiska, adresu i wysokości przekazanej kwoty, co umożliwi zadysponowanie środkami na cel szczegółowy .

Z DZIAŁALNOŚCI PARAFIALNEGO ZESPOŁU CARITAS

Podziękowania Caritas