Bielanki

Dziewczęca Służba Maryjna

Bielanki – czyli służba liturgiczna dziewcząt. Służba liturgiczna to nie tylko ministranci i lektorzy. W posłudze Chrystusowi obecnemu w Eucharystii mogą odnaleźć się także dziewczęta – i to nie tylko przy sypaniu kwiatków podczas procesji. Bycie bielanką, czy ministrantem to styl życia, to specjalna więź z Panem Jezusem i Matką Bożą, to wreszcie formacja, pomagająca dzieciom i młodzieży w coraz piękniejszym kształtowaniu charakteru i sumienia. Wzorem dla dziewcząt jest Maryja, która z miłością i zaangażowaniem służyła i służy Jezusowi pragnąc, by przez wszystkich był coraz bardziej znany, kochany i czczony.

Bielanki w naszej parafii

W naszej parafii obecnie działalność Bielanek ograniczona jest do sypania kwiatów podczas procesji w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, na Wielkanoc i Boże Ciało. Serdecznie zapraszamy wszystkie dziewczęta ze szkoły podstawowej, ale również młodsze aby pomogły nam zadbać o piękną oprawę każdej procesji. Dziewczynkami opiekuje się Pani Olga Czerwińska.

Jak dołączyć do bielanek w naszej parafii?

Wystarczy dołączyć w czasie procesji z własnym koszyczkiem i kwiatami lub zgłosić się do Pani Olgi Czerwińskiej osobiście albo na adres: olga.czerwinska@onet.eu

Serdecznie zachęcamy również wszystkich, którzy mają taką możliwość, aby przynosili do zakrystii i kancelarii kwiaty, które dziewczynki będą mogły sypać podczas procesji.