Bielanki

BIELANKI
DZIEWCZĘCA SŁUŻBA MARYJNA

Bielanki – czyli służba liturgiczna dziewcząt.

Służba liturgiczna to nie tylko ministranci i lektorzy. W posłudze Chrystusowi obecnemu      w Eucharystii mogą odnaleźć się także dziewczęta – i to nie tylko przy sypaniu kwiatków podczas procesji Bożego Ciała. Bycie bielanką, czy ministrantem to styl życia, to specjalna więź z Panem Jezusem i Matką Bożą, to wreszcie formacja, pomagająca dzieciom i młodzieży w coraz piękniejszym kształtowaniu charakteru i sumienia.

Wzorem dla dziewcząt jest Maryja, która z miłością i zaangażowaniem służyła i służy Jezusowi pragnąc, by przez wszystkich był coraz bardziej znany, kochany i czczony.

W program rocznej formacji wchodzą między innymi spotkania:

• w poniedziałki o godz.16.00-17.00 (z radością budujemy wspólnotę, pogłębiamy wiarę i poszerzamy wiedzę religijną)
  • w niedziele o godz. 10.00 (służymy na Mszy Świętej o 11.00)
  • w pierwsze niedziele miesiąca uczestniczymy w procesji eucharystycznej
  • bierzemy czynny udział w nabożeństwach parafialnych w ciągu całego roku liturgicznego

Jesteśmy szczęśliwe mogąc służyć Panu Jezusowi i Maryi, bo taka służba to zaszczyt!!!

Zapraszamy przede wszystkim dziewczęta ze szkoły podstawowej, ale również młodsze i starsze J
Wspólnotą opiekuje się s.M. Dagmara, felicjanka