Ogłoszenie duszpasterskie

VI Niedziela zwykła – 12 luty 2017

ogl

1. W najbliższy wtorek (14 lutego), przypada święto św. św. Cyryla, mnicha i Metodego  biskupa. W 1980 roku papież św. Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy, podnosząc tym samym ich wspomnienie do rangi święta.

2. Tego samego dnia tradycja wspomina św. Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Na Zachodzie, zwłaszcza w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu także u nas, przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja do radości i wspólnej zabawy, wszak trwa jeszcze karnawał, ale także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała i aby z Panem Bogiem weszli na wspólną drogę życia.

3. W czwartek na Mszy św. o godz.: 18:00 będziemy się modlić za chorych fizycznie i duchowo z naszych rodzin, parafii oraz powierzonych na kartkach z intencjami. Po Komunii św. odbędzie się krótka Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji chorych i ich rodzin. Intencje można składać już od środy do koszyczka przed amboną.

4. Od roku 1999 w naszym Sanktuarium w każdy piątek po Mszy Św. wieczornej jest odmawiany różaniec w intencji naszej Ojczyzny. Ta modlitwa trwa nieustannie od wielu lat. Bardzo serdecznie zachęcamy wszystkich do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową, aby przez wstawiennictwo Maryi Matki Miłosierdzia, Patronki naszego Sanktuarium, wypraszać Boże Błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny.

5Informujemy, że istnieje możliwość uzyskania stypendium dla uczniów od I klasy gimnazjum do II klasy liceum z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. W związku z tym prosimy wychowawców, rodziców czy opiekunów by zgłaszali kandydatów o wysokiej średniej ocen, aktywnych, o niskim dochodzie rodzinnym. To wielka szansa formacyjna. Zgłoszenia proszę kierować do PZC lub bezpośrednio do Ks. Proboszcza.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: Najlepszy w Polsce– Jest szpital, w którym pacjenci mają szwedzki stół i gdzie mogą się poczuć lepiej niż w domu. Na czym polega fenomen tego szpitala?- opisuje Irena Świerdzewska; oraz artykuł pt.: Rady dla męża i żony– Jak rozumieć miłość, wierność i uczciwość małżeńską? I co małżeństwo ma wspólnego z zakonem? -wyjaśniają Irena i Jerzy Grzybowscy.

7. Wszystkim udającym się na zasłużone ferie życzymy dobrego wypoczynku. Niech Dobry Bóg ma was w swojej opiece.