Ogłoszeniaparafialne

12 Niedziela zwykła-25 czerwca 2017 r.

ogl1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa.    Serdecznie zachęcamy do udziału w ostatnich nabożeństwach czerwcowych po wieczornej Mszy   Świętej.

2. W dzisiejszą niedzielę  po każdej Mszy Św. pod witrażem święcimy pojazdy mechaniczne.

3. We wtorek, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym!

4. W środę, 28 czerwca, przypada 9 rocznica ingresu Pasterza naszej Diecezji Ks. Abp Henryka Hosera. Z tej okazji po Mszy Św. wieczornej odśpiewamy hymn dziękczynny Ciebie Boga, wysławiamy.

5.W czwartek, 29 czerwca, będziemy obchodzili Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół Rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ofiary składane na tacę będą tradycyjnie przeznaczone na konserwacje Bazyliki Św. Piotra na Watykanie. Jest to również dzień imienin Księdza Pawła. Zapraszamy w tym dniu na Mszę Św. wieczorną podczas której będziemy modlić się w intencji dostojnego solenizanta.

6. W pierwszą sobotę miesiąca (1 lipca) zapraszamy na nowennę przed rozpoczęciem Peregrynacji Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego w naszej Diecezji. Porządek Nowenny: o godz.: 7:30 pierwsza część różańca; o godz.: 8:00-Msza św. w intencji Rodzin naszej parafii; po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 10:00. W trakcie adoracji będziemy odmawiać pozostałe części różańca. Modlitwa będzie prowadzona przez wspólnoty różańcowe. Zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę pozostałe grupy parafialne, oraz wszystkich wiernych.

7. Również, 1 lipca, nasza Diecezja będzie gospodarzem kolejnej edycji Jezus na stadionie. Do udziału serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakatach pod chórem.

8. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakr., procesja i adoracja do godz. 17:30 do nieszporów.

9. W lipcu i sierpniu w dni powszednie nie będzie Mszy Świętych o godz.: 6:30. Msze Święte będą sprawowane o godz.: 7:00; 8:00 i 18:00.

10. Koło Przyjaciół Radia Maryja, organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 9 lipca br. Szczegóły wyjazdu i numery telefonów do organizatorów są umieszczone na plakacie pod chórem.

11. Abp Henryk Hoser SAC mianował Ks. Dariusza Stonio, wikariuszem parafii Św. Stanisława BM w Siennicy. Nowym wikariuszem w naszej parafii został mianowany Ks. Mariusz Korzenecki. Nowe obowiązki księża rozpoczną od 26 sierpnia br. Składamy serdeczne podziękowania Ks. Dariuszowi za Jego posługę w naszym Sanktuarium i polecamy Go modlitewnej pamięci całej wspólnoty parafialnej.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, w którym znajduje się artykuł z poświęcenia Kaplicy Adoracji w naszym Sanktuarium.

13. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje czy urlopy, życzymy aby ten czas był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu.