10 niedziela zwykła – 7 czerwca 2015

ogl1. Dzisiaj obchodzimy już po raz ósmy Święto dziękczynienia. Ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym będą przeznaczone na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

Ta niedziela jest również pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się wystawienie i adoracja Pana Jezusa do godz. 17:30 do nieszporów o Najświętszym Sakramencie. Po Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe.

2. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Wiernym za liczny udział w Procesji Bożego Ciała, za uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Dziękujemy wszystkim Grupom Parafialnym za pomoc i organizację Procesji. Dziękujemy za ustawienie i dekorację ołtarzy. Niech sam Pan i Jego błogosławieństwo będzie najlepszą nagrodą.

3. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Serdecznie zapraszamy po wieczornej Mszy św. na Litanię do Serca Pana Jezusa i procesję Eucharystyczną. W czwartek na zakończenie oktawy odbędzie się obrzęd błogosławieństwa wianków.

4. W piątek (12 czerwca) będziemy przezywali Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte będą sprawowane według porządku zwykłego, a z racji uroczystości tego dnia można spożywać pokarmy mięsne.

5. W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

6. W niedzielę 21 czerwca w naszej Parafii odbędzie się Piknik, na który już teraz serdecznie zapraszamy. Z pośród wielu atrakcji będzie między innymi konkurs pieczenia ciast. Osoby, które chcą wziąć udział w tym konkursie proszone są o zgłoszenie się do zakrystii.

7. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze jest ciekawy artykuł pt. „Imigracja presji” – Czy Polska powinna przyjmować uchodźców z unijnego przydziału? – pisze Marek Jurek.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp + Jan Kaczorowski i Henryk Pecio. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.