Ogłoszenia parafialne

18 Niedziela zwykła -06 sierpnia 2017 r.

ogl1. W dzisiejszą niedzielę (6 sierpnia), wypada Święto Przemienienia Pańskiego. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji po Mszy Św. o godz.: 12:00 odbędzie się procesja i adoracja Pana Jezusa do godz.: 17:30 do nieszporów.

2. W środę, 9 sierpnia przypada święto Świętej Teresy od Krzyża, patronki Europy, a w czwartek, 10 sierpnia Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika. Zachęcamy do udziału we Mszach Świętych ku ich czci i wspólnej modlitwie.

3. Przyszła niedziela będzie drugą niedzielą sierpnia. Jak co roku w tę drugą sierpniową niedzielę możemy złożyć do puszek ofiary na KUL.

4. W sierpniu możemy ćwiczyć naszą wytrwałość przez ascezę i wstrzemięźliwość od alkoholu. Zachęcamy do podejmowania zobowiązania abstynenckiego.

5. Pielgrzymi, którzy wyruszyli z naszego Sanktuarium w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę zapewniają o modlitwie w naszych intencjach i dziękują za dowody modlitewnej pamięci.

6. W tym tygodniu jest jeszcze kilka wolnych intencji. Jeżeli ktoś z Państwa chciałby zamówić Msze Św., to zapraszamy do zakrystii.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, w którym możemy przeczytać wiele ciekawych artykułów. Między innymi polecamy artykuł pt.: Kościół Kazachstanie będzie trwać- O sytuacji Polaków i katolików w Kazachstanie opowiada Abp. Tomasz Peta z Astany.

8. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje czy urlopy, życzymy aby ten czas był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu.

Polecamy