Ogłoszenia duszpasterskie – 7.12.2014 r.

II Niedziela Adwentu

1. W przyszłą niedzielę 14 grudnia rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je o. Adam Wójcikowski, Oblat św. Józefa.

2. Siostry Nazaretanki w okresie adwentu serdecznie zapraszają dzieci na spotkania we wtorki i w soboty po Mszy św. o godz. 18:00.

3. 13 grudnia 2014 r. organizujemy wyjazd autokarowy do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej na sztukę teatralną wystawianą przez kleryków pt. „Miecz obosieczny” na podstawie dramatu Jerzego Zawieyskiego pod tym samym tytułem. Akcja spektaklu osadzona jest w XVI-wiecznej Anglii, kiedy król Henryk VIII zrywa jedność z papiestwem. Tomasz More, bliski doradca i przyjaciel króla, nie popiera jednak takiego działania. Autorem scenariusza i reżyserem spektaklu jest Jerzy Zelnik. Ofiary, które każdy widz będzie mógł złożyć po zakończeniu przedstawienia będą dofinansowaniem pielgrzymki Kleryków do Ziemi Świętej. Wyjazd odbędzie się 13 grudnia (sobota), o godz. 15.00. Zbiórka przed Sanktuarium. Koszt autokaru wynosi 15 zł.

Zapisy można dokonywać w zakrystii. Ministrantów zapraszamy na spotkania w każdą sobotę i godz. 10:00.

4. Zapraszamy młodzież akademicką i pracującą na spotkania we środy o godz. 19:30 do auli św. Jana Pawła II. Najbliższe spotkanie 10 grudnia.

5. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. Roratnią o Matce Bożej. W naszej Parafii roraty są sprawowane od poniedziałku do soboty o godz. 18:00. Dzieci szczególnie zapraszamy we wtorki i w soboty. Wszystkich prosimy o przychodzenie z lampionami.

6. Poświęcone opłatki wigilijne rozprowadza pod chórem Odnowa w Duchu Św. Nikt z Parafii nie roznosi opłatków po mieszkaniach.

 

 

Polecamy