Ogłoszenia parafialne

11 Niedziela zwykła-18 czerwca 2017 roku

ogl1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Wiernym za liczny udział w Procesji Bożego Ciała, za uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Dziękujemy wszystkim Grupom Parafialnym za pomoc i organizację Procesji. Dziękujemy za ustawienie i dekorację ołtarzy. Niech sam Pan i Jego błogosławieństwo będzie najlepszą nagrodą.

2. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Serdecznie zapraszamy po wieczornej Mszy Św. na Litanię do Serca Pana Jezusa i procesję Eucharystyczną. W czwartek na zakończenie oktawy odbędzie się obrzęd błogosławieństwa wianków.

3. W minioną środę Ks. Bp. Marek Solarczyk poświęcił Kaplicę Adoracji, umieszczone w niej Tabernakulum oraz Stacje Drogi Krzyżowej. Kaplica będzie czynna w dni powszednie codziennie od godz.:8:30 do godz. :18:00. Natomiast w niedzielę i święta od godz.:13:00 do godz.: 18:00. Wszystkim parafianom jeszcze raz składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary, dzięki którym mogła powstać Kaplica Adoracji. Zachęcamy każdego dnia do nawiedzania Kaplicy, aby poddawać się promieniowaniu Boskiej mocy, jaka płynie z Eucharystii.

4. W najbliższą środę, 21 czerwca, po raz ostatni przed wakacjami będzie czynne Biuro Porad Prawnych, od godz.: 17:00 do 18:00. Po wakacjach ponownie wznowimy spotkania.

5. W tym tygodniu, w piątek, 23 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post.

6. W ten sam dzień, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

7. W sobotę, 24 czerwca, przypada uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela.

8. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Z tej racji dzieci i młodzież zapraszamy na Msze Świętą dziękczynną w czwartek, 22 czerwca na godz.: 18:00.

9. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Ostrobramska” uruchamia od dzisiaj telefoniczne POGOTOWIE MODLITEWNE „SOS Ostrobramska” – dla wszystkich, którzy potrzebują wsparcia modlitewnego. Na numer telefonu można przesyłać prośby o modlitwę. Informacja o tej posłudze wraz z numerem telefonu jest dostępna na plakatach pod chórem.

10. W przyszłą niedziele, 25 czerwca, na Mszy Świętej o godz.: 12:00, Ks. Tomasz Górecki, pochodzący z naszej parafii, będzie obchodził srebrny jubileusz 25-lecia kapłaństwa. Serdecznie zapraszamy.

11. Również w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Św. odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Śp. Władysław Hamerski. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…..

Polecamy