Ogłoszenia parafialne

X Niedziela Zwykła- Najświętszej Trójcy-11 czerwca 2017

ogl1. Dzisiaj, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.

2. We wtorek, 13 czerwca, zapraszamy na spotkanie poświęcone Polakom w Kazachstanie: od deportacji do repatriacji. Spotkanie Poprowadzi  redaktor  tygodnika „Idziemy” oraz prezes Fundacji Joachima Lelewela – dr Piotr Kościński. Spotkanie odbędzie się po Mszy Świętej wieczornej w Auli Św. Jana Pawła II. Serdecznie Zapraszamy.

3. W środę, 14 czerwca, na Mszy Świętej o godz.: 18:00, w wigilię Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Ks. Biskup Marek Solarczyk dokona poświęcenia Kaplicy Adoracji, która jest dedykowana Matce Bożej Fatimskiej w 100 rocznicę objawień. Bardzo serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej uroczystości.

4. W czwartek, 15 czerwca, będziemy przezywali Uroczystość Bożego Ciała. Uroczysta Eucharystia połączona z procesją do czterech ołtarzy rozpocznie się o godz.:12:00. Tego dnia można zyskać odpust zupełny za udział w śpiewie hymnu: Przed tak Wielkim Sakramentem. Na procesje zapraszamy dzieci Komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych.

5. W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła będziemy podążali codziennie po Mszy Świętej wieczornej przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała.

6. W sobotę, 17 czerwca, wspólnota Odnowy w Duchu Świętym w naszej parafii, będzie obchodziła jubileusz 30 – lecia istnienia. Z tej okazji zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowanie, które rozpoczniemy w naszym Sanktuarium o godz.:10:00 modlitwą uwielbienia i dziękczynienia a zakończymy o godz. 13:00, Eucharystią i modlitwą o uzdrowienie. Po zakończonej Eucharystii, zapraszamy na wspólne świętowanie podczas pikniku rodzinnego, który rozpocznie się o godz.:14:30. W programie różne konkursy, między innymi konkurs pieczenia ciast, zapraszamy wszystkie panie aby ujawniły swoje talenty kulinarne, podpisane ciasta dostarczamy do godz.:15:00. O godz.:17:30 Ks. Bogusław Kowalski wystąpi na scenie ze swoim najnowszym programem kabaretowym. Podczas Pikniku będzie można zjeść kiełbaskę z grilla, posmakować kanapek ze swojskim smalcem- wg. receptury Proboszcza, wypić kawę, degustować ciasta. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy, aby pobyć wspólnie razem. Do zobaczenia…

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać artykuł: Między kaplicą i ulicą- O sensie obchodów Bożego Ciała pisze ks. Henryk Zieliński. Również do każdego egzemplarza Idziemy jest dodany darmowy śpiewnik na Boże Ciało

Polecamy