Ogłoszenia parafialne

26 września 2021 r. – 26 niedziela zwykła 2021

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W tym dniu w  naszej diecezji ofiary składane na tacę są przeznaczone na pomoc dla uchodźców z Afganistanu. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.

2. W dniu dzisiejszym zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, we wszystkich parafiach odbywa się doroczne badanie niedzielnych praktyk religijnych (dominicantes i communicantes).

3. Jak co tydzień w środę na godz. : 17:30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej, Patronki naszego Sanktuarium. Intencje na nowennę możemy składać do puszki wystawionej przy filarze.

4. W wtorek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie członków rady duszpasterskiej.

5. W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec będziemy odmawiać w tygodniu po Mszy Świętej wieczornej, natomiast w niedziele i święta o godz.: 17:30. Rozważania będą jak co roku prowadzone przez następujące grupy: w niedzielą-Rodzina Radia Maryja, w poniedziałek- KSP Totus Tuus, we wtorek – ministranci i lektorzy, w środę – dzieci i młodzież, w czwartek- Odnowa w Duchu Świętym, w piątek- Domowy Kościół, w sobotę- Koła różańcowe. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domu. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiące. Tradycyjne nabożeństwa związane z tymi dniami o stałych porach. Natomiast w pierwszy czwartek miesiąca,7 października, po raz pierwszy zapraszamy na godz.: 17:30 dzieci na adorację Najświętszego Sakramentu Prowadzoną na wzór wieczerników królowej pokoju w Medziugorie, którą prowadzi wraz z Księdzem wspólnota muzyczna Sursum Corda.

7. Wznowiliśmy próby chóru parafialnego Mater Misericordia. Chętnych do uczestniczenia w nich, a tym samym wielbienia Pana Boga śpiewem zapraszamy w każdy piątek na godz.: 19:00 do auli Św. Jana Pawła II.

8. W sobotę na godz. 11:00 zapraszamy na zbiórkę ministrantów. Niezdecydowani mogą jeszcze zapisać się do grupy ministranckiej po każdej Mszy Świętej w zakrystii lub przyjść bezpośrednio na spotkanie.

9. W tym tygodniu swoje imieniny będzie obchodził ks. Michał. Z tej racji w przyszłą niedzielę zapraszamy na Msze Świętą o godz.: 12:00 podczas której będziemy modlić się w intencji dostojnego solenizanta.

10. Rozpoczynamy w naszej parafii nowy cykl spotkań przygotowujących do sakramentu bierzmowania dla młodzieży ósmej klasy szkoły podstawowej i starszej. Zapisy do końca września. Prosimy o zgłaszanie się po każdej Mszy świętej do zakrystii.

11. Dobiegają do końca prace związane z remontem schodów. W tym tygodniu zakończymy montaż cokołów i impregnowanie kamienia. Za dwa tygodnie zostaną zamontowane nowe barierki. Składamy w tym miejscu serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na ten cel.

12. Od dzisiaj będzie już otwarta kaplica adoracji. W tygodniu od: od 8:30 do 18:00. Natomiast w niedzielę od godz.: 13 do 18:00. Zapraszamy do modlitwy adoracyjnej, aby w ciszy wsłuchiwać się w głos Boga.

13. Nowych mieszkańców serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej i zapraszamy do zakrystii bądź do kancelarii celem założenia kartoteki parafialnej.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy lekturę tygodnika „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem.

Polecamy