Ogłoszenia parafialne

7 Niedziela Wielkanocy-24 maja 2020 r

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI dzisiaj modlimy się też za Kościół w Chinach. W 2007 roku Benedykt XVI wydał list apostolski, w którym napisał, że 24 maja ma być poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w CHINACH. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. Ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.

2.We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz.: 18:00, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za żyjące i za zmarłe, za ich dobre serca i spracowane ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.

3.W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament.

4.W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię świętą wielkanocną.

5.W wigilię tej uroczystości w sobotę, 30 maja, zapraszamy na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Czuwanie rozpoczniemy Mszą Świętą o godz.18.00, a zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. Szczegóły na plakacie pod chórem

6.Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym Sanktuarium odprawiamy je o godz.: 18:30, wraz z nowenną przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

7.Moi Drodzy, bardzo dziękuje Wam za gotowość pomagania innym, za wspieranie nas w różny sposób. Za wspólną modlitwę -za siebie nawzajem. A także za Waszą dbałość w tym trudnym czasie o nasze Sanktuarium. Za dar serca w postaci przekazanych przelewów na konto parafii, za skorzystanie z aplikacji zamieszczonej na naszej parafialnej stronie internetowej- Przelewy 24-, które przeznaczone są na bieżące utrzymanie naszego Sanktuarium. Lista osób, którym chcę podziękować jest bardzo długa. Wasze imiona zachowuję w swoim sercu. Bóg zapłać.

8.Polecamy tygodnik IDZIEMY, który jest wyłożony pod chórem. W nim możemy przeczytać wiele ciekawych artykułów poświęconych sł. Bożemu Stefanowi Kardynałowi Wyszyńskiemu, Prymasowi Tysiąclecia, którego beatyfikacja miała odbyć się 7 czerwca, ale została przeniesiona przez Episkopat polski z powodu panującej pandemii.

Polecamy