Ogłoszenia parafialne

5 Niedziela Wielkanocy-10 maja 2020 r.

1. W naszym Sanktuarium na Mszy Świętej i nabożeństwach może przebywać sześćdziesięciu dwóch wiernych. Skorzystajmy z tej możliwości powrotu do świątyni, aby ożywić w sobie życie sakramentalne. Przypominamy, że podczas liturgii w kościele uczestniczymy w maseczkach ochronnych. Dziękujemy Wszystkim Parafianom za respektowanie powyższych zarządzeń.

2.W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II.

3.W sobotę, 16 maja, przypada święto patrona Metropolii Warszawskiej, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.

4.Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym Sanktuarium odprawiamy je o godz.: 18:30. Z powodu ograniczonej liczby osób biorących udział w nabożeństwach zachęcamy do odmawiania Litanii do MB Loretańskiej w swoich domowych kościołach. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.

5.Moi Drodzy, bardzo dziękuje Wam za gotowość pomagania innym, za wspieranie nas w różny sposób. Za wspólną modlitwę -za siebie nawzajem. A także za Waszą dbałość w tym trudnym czasie o nasze Sanktuarium. Za dar serca w postaci przekazanych przelewów na konto parafii, za skorzystanie z aplikacji zamieszczonej na naszej parafialnej stronie internetowej- Przelewy 24-, które przeznaczone są na bieżące utrzymanie naszego Sanktuarium. Lista osób, którym chcę podziękować jest bardzo długa. Wasze imiona zachowuję w swoim sercu. Bóg zapłać.

6.Polecamy tygodnik IDZIEMY, który jest wyłożony pod chórem. W nim możemy przeczytać następujące art.: Bierzmowanie w czasie COVID-19; Papieski piekarz; Bliźniacy w koloratkach.

7.W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Witolda Laseckiego; Śp. Barbarę Górską i Śp. Stanisława Majewskiego. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek ….

Polecamy