Ogłoszenia parafialne

6 Niedziela Wielkiego Postu-5 kwietnia 2020 r.

1. Moi Drodzy to dla nas wszystkich jest bardzo trudny czas. Pisząc ogłoszenia parafialne na szóstą niedzielę Wielkiego Postu coraz bardziej to sobie uświadamiam. Tegoroczne święta Paschalne bez Was, puste ławki w naszej Świątyni … Wiem jak bardzo tęsknicie za swoim parafialnym wieczernikiem. Pozostaniecie w swoich domowych kościołach, aby przeżywać liturgie Wielkiego Tygodnia, a my w zamkniętej świątyni pozostaniemy bez Was. Pamiętajmy, że jak będzie nam bardzo trudno, to jest On, Chrystus, który nadaje największą wartość naszym czasom.


2. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz.: 18:00. Jest to dzień ustanowienia przez Chrystusa sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Wszyscy kapłani w tym dniu będą celebrowali Mszę Św. o godz.:18:00. Niestety-bez Was. Bądzcie z nami i wspierajcie nas swoją modlitwą w tej godzinie, a my będziemy pamiętać o Was w modlitwie.

3. W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. W tym dniu na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Natomiast w centrum uwagi jest Krzyż. Niech każdy z Was znajdzie czas na chwilę adoracji Krzyża, znajdującego się w zaciszu Waszych domów. Również w piątek rozpoczynamy nowennę przygotowującą nas na Święto Miłosierdzia Bożego. Połączmy się więc w tym dniu o godz.:15:00 modląc się wspólnie Koronką do Miłosierdzia Bożego.

4. W Wielką Sobotę liturgia Wigilii Paschalnej odbędzie się o godz.: 18:00, w której uczestniczyć będą tylko kapłani. Zachowajmy post, aż do Wigilii Paschalnej. W tym dniu nie odbędzie się tradycyjne święcenie pokarmów na stół wielkanocny.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Wielkanoc. W tym dniu Msze Święte będą sprawowane o godz.: 6:00(Rezurekcja); 9:00, 10:00; 11:00; 12:00 i 18:00. Pamiętajmy, aby w każdej rodzinie śniadanie wielkanocne było poprzedzone błogosławieństwem pokarmów. Tekst tej modlitwy zamieszczony jest na naszej parafialnej stronie internetowej.

6. Zwracam się z prośbą o szczególne wsparcie osób starszych i potrzebujących, może wokół nas takie osoby się znajdują.

7. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę adoracja przy GROBIE PAŃSKIM od godz: 10:00 do godz.: 17:00. Spowiedź od godz.: 12 do godz.: 17:00. Jednocześnie przypominamy, że w tym czasie w kościele może przebywać maksymalnie 5 osób.

8. Praca Kancelarii Parafialnej zostaje zawieszona do odwołania. W nagłych przypadkach prosimy o kontakt z Księdzem Dyżurującym pod nr telefonu: 697 220 400

9. Moi Drodzy, Bóg zapłać Wam za Wasze trwanie przy Chrystusie w swoich domowych kościołach, za wspólną modlitwę i za dar serca w postaci przekazanych przelewów na konto parafii, które przeznaczone są na bieżące utrzymanie naszego Sanktuarium. Lista osób, którym chcę podziękować jest bardzo długa. Wasze imiona zachowuję w swoim sercu. Bóg zapłać.

10. Polecamy tygodnik IDZIEMY w wersji elektronicznej.

Polecamy