Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Zesłania Dycha Świętego-04 czerwca 2017

ogl1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Dzisiaj podczas Mszy Św. o godz.: 9:00 dzieci z klas IV będą przeżywały Rocznicę I Komunii Świętej. Również dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy Św. o godz.:12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz.:17:30 do nieszporów.

2. Z inicjatywy Metropolity Warszawskiego, Kardynała Kazimierza Nycza, już po raz dziesiąty pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. Z tej okazji jest przeprowadzana zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej

3. W poniedziałek, 5 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

4. W czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

5. W sobotę, 11 czerwca zapraszamy na pielgrzymkę rowerową po Sanktuariach Warszawy. W programie Msza Świętą o godz.: 8:00 w naszym Sanktuarium. Po Mszy Św. około  : 8:40 zbiórka na parkingu. Powrót przewidziany jest  na godz.:18:00. Serdecznie zapraszamy.

6. W naszym Sanktuarium nabożeństwa czerwcowe są odprawiane codziennie po wieczornej Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy.

7. W przyszłą niedzielę, będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszej Trójcy.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Ś.P. Henryka Marchlewska. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi: Zakopane Jana Pawła II- Okoliczności pobytu Jana Pawła II w Zakopanem i sposoby upamiętnienia tej wizyty w jej 20-lecie- opisuje Irena Świerdzewska.

 

Polecamy