Ogłoszenia parafialne

03 Niedziela adwentu- 15 grudnia 2019 r.

1. W dniu dzisiejszym w naszym Sanktuarium rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które będą trwały do wtorku, 17 grudnia. Poprowadzi je Ks. Marcin Ożóg, były wikariusz, który pracował w naszej parafii a obecnie budowniczy kościoła p.w. Dobrego Pasterza w Warszawie, którego bardzo serdecznie witamy. Dzisiaj nauki rekolekcyjne będą na każdej Mszy Świętej. W poniedziałek i we wtorek Msze Święte z naukami dla dorosłych o godz.:7:15, 8:00; 17:00; 18:00. Dla młodzieży i osób dłużej pracujących o godz.: 20:00. Spowiadamy podczas każdej Mszy Św. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty podczas rekolekcji. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę.
2. Również dzisiaj zapraszamy na kiermasz przygotowany przez dzieci z naszej parafii pod czujnym okiem S. Lilianny. Dochód ze sprzedaży wykonanych prac zostanie przeznaczony na podróże małe i duże a konkretnie na wyjazd do Wadowic i Krakowa.
3. Wszystkich parafian, dzieci i młodzież zachęcamy do licznego udziału w Roratach, sprawowanych w naszym Sanktuarium codziennie o godz.: 6:30. Niech to będzie czas naszej wewnętrznej, duchowej mobilizacji do odnowy więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Po zakończonej Eucharystii zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na ciepły poczęstunek (mleko, kakao, herbata i słodkie bułeczki).
4. W środę,18 grudnia, przypada piąta rocznica śmierci Księdza prał. Zenona Majchera Pierwszego Proboszcza i budowniczego naszej świątyni. W tym dniu zapraszamy na Msze Świętą o godz.: 18:00 podczas której będziemy modlili się w intencji Śp. Ks. Prałata.
5. W czwartek, 19 listopada, będziemy modlić się za chorych na Mszy Świętej o godz.:18:00. Intencje modlitewne można składać do wystawionego koszyka przed ołtarzem. Msza Święta będzie poprzedzona modlitwą różańcową w intencji chorych o godz.: 17:30.
6. Parafialny Zespół Caritas organizuje akcję „Paczka Świąteczna na Boże Narodzenie”. Dla osób chętnych do wsparcia akcji w formie datków finansowych została przygotowana puszka do zbiórki na ten cel. Szczegóły akcji oraz puszka dostępne u wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas pod chórem
7. Również są jeszcze do nabycia świece Caritas na stół wigilijny.
8. Poświęcone opłatki wigilijne rozprowadza pod chórem wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.
9. Zachęcamy do zapoznania się z programem kolędy, który jest już wywieszony na naszej parafialnej stronie internetowej w zakładce KOLĘDA. www.parafiaostrobramska.pl
10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer tygodnika „IDZIEMY”.A w nim zachęcamy do przeczytania następujących artykułów.: Największy z proroków – Na czym polegała wyjątkowość św. Jan Chrzciciela wśród proroków Starego Przymierza; Nim zamieszkali razem- Kryzys małżeństwa i rodziny zawsze idzie w parze z kryzysem wiary; SMS z receptą – Jakie zmiany czekają pacjentów po wprowadzeniu elektronicznych recept.
11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Andrzej Łepkowski i Śp. Jan Łapaczewski. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Polecamy