Ogłoszenia parafialne

1 Niedziela Adwentu-01 grudnia 2019 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.
2. Wraz z adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. To pierwszy rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na lata 2019-2022, którego temat brzmi: „Eucharystia daje życie”. Podczas tego roku będziemy starali się pogłębiać nasze rozumienie Eucharystii i oddawać szczególną cześć Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie.
3. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedziele miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.: 12:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz.:17:30 do nieszporów.
4. Zapraszamy do licznego udziału w Roratach czyli Mszach Świętych O Matce Bożej, które będziemy sprawowali w naszym sanktuarium codziennie o godz. 6:30. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Bezpośrednio po Mszy Świętej będzie przygotowany dla dzieci i młodzieży posiłek: słodka bułka oraz kubek ciepłego mleka lub herbaty i raz w tygodniu śniadanie- niespodzianka.
5. W środę, 4 grudnia, na godz.: 19:00, zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej na spotkanie formacyjne.
6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa związane z tymi dniami odprawiamy o stałych porach.
7. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pan Bóg, wybierając Maryję na matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego.
W tym dniu podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Ulotki i druki przyrzeczeń adopcyjnych są wyłożone na stoliku pod chórem. Wypełnione przyrzeczenia prosimy przynieść na Mszę Świętą, które zostaną uroczyście złożone na ołtarzu.
8. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę na Msze Św. o godz.: 16:00.
9. Parafialny Zespół Caritas organizuje akcję „Paczka Świąteczna na Boże Narodzenie”. Dla osób chętnych do wsparcia tej akcji w formie datków finansowych została przygotowana puszka do zbiórki na ten cel. Szczegóły akcji oraz puszka dostępne u wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas pod chórem.
10. Również są już do nabycia świece CARITAS na stół wigilijny.
11. Poświęcone opłatki wigilijne rozprowadza pod chórem wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.
12. W tym tygodniu rozpoczniemy pracę związane z naprawą iluminacji kościoła.
13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer tygodnika IDZIEMY.A w nim zachęcamy do przeczytania następujących artykułów.: Z mroku do światła- Sens Adwentu i Rorat oraz religijnej symbolice światła; Odwaga i moc- Na czym polegała misja proroków i w czym tkwiło jej największe ryzyko; Świat bez broni nuklearnej-relacja z pielgrzymki Papieża Franciszka do Tajlandii Japonii.
14. W minionym tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Maria NEPELSKA. Powierzmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Polecamy