Ogłoszenia parafialne

34 Niedziela zwykła- 24 listopada 2019 r.

1. Pan Jezus wielokrotnie poucza nas o swoim królestwie, a przez swoje wcielenie urzeczywistnił słowa: „bliskie jest królestwo Boże”. Odnawiając nasze zawierzenie i uznając królewską godność Chrystusa, pragniemy na co dzień budować Jego królestwo prawdy, pokoju i zbawienia.
2. Dziś po Mszy św. o godz. 12:00 odnowimy Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego, zawierzając całą wspólnotę parafialną. Za publiczne odmówienie aktu można uzyskać dziś odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
3. Również zapraszamy w dniu dzisiejszym Kandydatów do sakramentu bierzmowania (grupa 1) na Msze Świętą o godz.: 18:00 i na spotkanie formacyjne po jej zakończeniu.
4. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. Już dziś przypominamy, że na czas adwentu, tak jak w poprzednich latach, będą zmienione godziny Mszy Św. porannych. Pierwsza Msza Św. będzie odprawiona o godz. 6:30, natomiast następna będzie sprawowana o godz. 7:15. Spowodowane jest to tym, że pierwsza Msza Św. będzie Mszą Roratnią o Matce Bożej wraz z homilią. Bezpośrednio po Mszy Św. będzie przygotowany dla dzieci i młodzieży ze szkół ponadpodstawowych posiłek: słodka bułka oraz kubek ciepłego mleka lub herbaty oraz raz w tygodniu posiłek -niespodzianka. Bardzo serdecznie już dzisiaj zapraszamy.
5. Również przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz. 17:30 do nieszporów.
6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer tygodnika IDZIEMY. A w nim zachęcamy do przeczytania następujących artykułów.: Bóg sędzią sprawiedliwym- Jak ma się Boża sprawiedliwość do Bożego Miłosierdzia?; W czasach apokalipsy- Skąd wzięły się obrazy Sądu Ostatecznego i jakie niosły przesłanie?; Szukając człowieka- Od czego trzeba zacząć odbudowę wiary i moralności.
7. Również zachęcam do przeczytania artykułu pt.: Niebezpieczna ulica, którego autorem jest Pan Piotr Kościński. Jest to artykuł który ukazał się w formie elektronicznej na stronie tygodnika IDZIEMY, a do którego link znajduje się na naszej stronie parafialnej: www.parafiaostrobramska.pl.

Polecamy