Ogłoszenia parafialne

33 Niedziela zwykła-17 listopada 2019 r.

1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za liczny udział w Uroczystości Odpustowej.
2. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców na Msze Świętą o godz. 16:00.
3. Również w dzisiejszą niedzielę zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania (grupa 2), na Masze Święta o godz.: 18:00 i na spotkanie formacyjne po jej zakończeniu.
4. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tace są przeznaczone na utrzymanie seminarium duchownego naszej diecezji. Dlatego z tej racji Ks. Diakon na każdej Mszy Świętej wygłosi kazanie.
5. Zapraszamy na spotkanie na temat historii Cudownego Obrazu Matki Boskiej Ostrobramskiej, z udziałem Piotra Kościńskiego, dziennikarza i wykładowcy, które odbędzie się w poniedziałek, 18 listopada, o godz.:19.00 w Auli św. Jana Pawła II. Podczas spotkania zostanie przedstawiona wstępna propozycja przyszłorocznego wyjazdu na Wileńszczyznę.
6. We wtorek, 19 listopada, zapraszamy członków Rady Duszpasterskiej na spotkanie o godz.: 18:30.
7. W czwartek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Wspominając tamto ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Panu Bogu i szukania Jego woli. To liturgiczne wspomnienie jest też okazją do szczególnej modlitewnej pamięci o siostrach pracujących w naszej parafii, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie i służbie drugiemu człowiekowi.
8. W czwartek, 20 listopada, będziemy modlić się za chorych na Mszy Świętej o godz.:18:00. Intencje modlitewne można składać do wystawionego koszyka przed ołtarzem. Msza Święta będzie poprzedzona modlitwą różańcową w intencji chorych o godz.: 17:30.
9. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.
10. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy Kandydatów do sakramentu bierzmowania (grupa 1) na Msze Świętą o godz.: 18:00 i na spotkanie formacyjne po jej zakończeniu.
11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer tygodnika IDZIEMY. A w nim zachęcamy do przeczytania następujących artykułów.: Przeciw manipulacji- Czy ksiądz ma prawo prosić policję o pomoc gdy ktoś profanuje nasze świętości?; Ofiarowanie Maryi- Skąd wiemy o ofiarowaniu Matki Bożej w Świątyni i jaki był sens tego obrzędu?; Jestem staroświecka- O swoim życiu, wierze, miłości i karierze artystycznej- opowiada Viola Brzezińska.
12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: Śp. Ireneusz Białek oraz Śp. Stefan Staniszewski. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny ….

Polecamy