Ogłoszenia parafialne

21 Niedziela zwykła- 25 sierpnia 2019 r.

 

1. Ostania niedziela sierpnia, kończący się czas wakacji i urlopów przynaglają nas do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Pamiętajmy o uwielbieniu dobrego Boga w naszych osobistych modlitwach.

2. W poniedziałek przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze Święte będą sprawowane o godz.: 7:00, 8:00 i 18:00.

3. Już dziś zapraszamy dzieci i młodzież oraz pracowników oświaty na Msze Świętą z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego w poniedziałek ,2 września, na godz.: 9:00.

4. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W nowym numerze zachęcamy do przeczytania następujących artykułów: W Częstochowie tron swój wzniosłarozważania franciszkanina . Zdzisława Kijasa związane z uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej; oraz art. pt.: Pakt przyjaźni dwóch tyranów– O skutkach dla Polski paktu Ribbentrop Mołotow- pisze Piotr Kościński.

6. Proszę wysłuchać zaproszenia Ks. Bp. Ordynariusza na tegoroczne dożynki do Ostrówka.

Wielebni Księża,
Drodzy Diecezjanie,

W ewangelii wg. św. Mateusza, w opisie rozmnożenia chleba czytamy: „… przystąpili do Niego uczniowie i rzekli: «… Każ … rozejść się tłumom: niech idą do wsi i zakupią sobie żywności! … Nie mamy tu nic prócz pięciu chlebów i dwóch ryb». On rzekł: «Przynieście Mi je tutaj!» Kazał tłumom usiąść na trawie, następnie wziąwszy pięć chlebów i dwie ryby, spojrzał w niebo, odmówił błogosławieństwo i połamawszy chleby dał je uczniom, uczniowie zaś tłumom. Jedli wszyscy do sytości…” (Mt 14,15-ns)

Codzienne ludzkie działanie – zakup żywności, przygotowanie posiłku…. Od kilku lat wobec powtarzającej się suszy coraz lepiej rozumiemy niepokój, który może rodzić się w tej płaszczyźnie: czy aby na pewno nie grozi nam brak chleba? Z łaską Bożą wciąż możemy zbierać płody roli, chleb powszedni jest na naszych stołach, spichlerze wypełniają się plonami.

Tym serdeczniej winniśmy dziękować Bożej Opatrzności za owocne żniwa, za błogosławieństwo towarzyszące pracy rolników, sadowników i hodowców, dzięki którym wszyscy możemy cieszyć się dostatkiem żywności.

Okazją do tego dziękczynienia będą nasze Diecezjalne Dożynki,
które będziemy przeżywać w sobotę, 31 sierpnia 2019 roku.
Zapraszam Was na nie serdecznie do Sanktuarium św. Faustyny
w Ostrówku, w Parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
(Ostrówek, ul. św. Faustyny 5).

Centralną częścią uroczystości będzie Eucharystia,
celebrowana o godzinie 11.00.

Nie zabraknie tradycyjnego konkursu wieńców dożynkowych i występów zespołów regionalnych (proszę zgłosić wieńce na placu do godz. 10.00).

Od wieków modlimy się słowami Psalmu 91 w tłumaczeniu Jana Kochanowskiego Kto się w opiekę odda Panu swemu i wyznajemy z głębi serca: Iżeś rzekł Panu: „Tyś nadzieja moja, iż Bóg Najwyższy jest ucieczka twoja”. Nie padnie na cię żadna zła przygoda, ani się znajdzie w domu twoim szkoda – niech ta wspólna, ufna modlitwa zabrzmi równie donośnie także w tym roku.

Z pasterskim błogosławieństwem

+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski

 

 

 

 

 

Polecamy