Ogłoszenia parafialne

7 Niedziela Wielkanocy- 02 czerwiec 2019 r.

1. Z inicjatywy Metropolity Warszawskiego, Kardynała Kazimierza Nycza, już po raz dwunasty w całej Polsce pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. Z tej okazji w dniu dzisiejszym przed kościołem jest przeprowadzana zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
2. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz.:12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.:17:30 do nieszporów.
3. Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna jest włączona do nabożeństw czerwcowych, które odprawiamy codziennie po Mszy Świętej wieczornej.
4. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na modlitewne czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie rozpocznie się w sobotę, 8 czerwca, o godz.:21:00 a zakończy Mszą Święta o północy.
5. W przyszłą niedzielę, 09 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. W tym dniu podczas Mszy Świętej o godz.:18:00 Ks. Bp. Marek Solarczyk udzieli młodzieży z naszej Parafii Sakramentu Bierzmowania.
6. W czwartek, 6 czerwca, będą udzielane porady prawne w Sali przy kancelarii w godz.: od 17:00 do 18:00.
7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na nabożeństwo „Godzina Święta”; a w piątek do udziału we Mszy wynagradzającej Bożemu Sercu o godz. :17:00 i 18:00. Do sakramentu pokuty będzie można przystąpić podczas każdej Mszy Świętej. Chorych w tym dniu z posługą sakramentalną odwiedzimy od godz.:9:00.
8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej która jest wyłożona na stoliku pod chórem. W nowym tygodniku „Idziemy” możemy przeczytać wiele ciekawych artykułów poświęconych pierwszej pielgrzymce Św. Jana Pawła II, która odbyła się 40 lat temu.

Polecamy