Ogłoszenia parafialne

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego-21 Kwiecień 2019 r.

1. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim osobom, które w ostatnich dniach włączyły się w przygotowanie Świat Zmartwychwstania Pańskiego. Niech Boże błogosławieństwo będzie najlepszą nagrodą za ten trud.
2. Dzisiaj Msze Święte jeszcze o godz.: 9:00; 10:00; 11:00; 12:00 i o 18:00.
3. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Zadbajmy o nasz udział w świątecznej Mszy Świętej. Będziemy je sprawować według porządku niedzielnego. W tym dniu już tradycyjnie ofiary składane na tace będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
4. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
5. Od Wielkiego Piątku w naszym Sanktuarium trwa nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia, na którą zapraszamy codziennie po Wieczornej Mszy Świętej.
6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Święto Miłosierdzia Bożego. Na godz.: 15:00 zapraszamy na nabożeństwo Godzina Miłosierdzia. To Święto rozpocznie także Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu ofiary składane na tacę będą przeznaczone na dzieła charytatywne prowadzone przez „Caritas” naszej Diecezji.
7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły.: Jak rozumieć zmartwychwstanie?- Okoliczności pierwszych spotkań ze zmartwychwstałym Chrystusem i to czym różni się zmartwychwstanie od wskrzeszenia z martwych- wyjaśnia Ks. prof. Waldemar Chrostowski; oraz art. pt.: I zstąpił do piekieł- Co się działo między śmiercią Chrystusa i Jego zmartwychwstaniem oraz co mówią na ten temat stare ikony? Odpowiada Bp. Michała Janocha.

Polecamy