Ogłoszenia parafialne

33 Niedziela zwykła- 18 listopad 2018 r.

1.Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za liczny udział w Uroczystości Odpustowej.
2. W dzisiejszą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na utrzymanie Seminarium Duchownego w naszej diecezji. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.
3. W środę, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Dziś, wspominając tamto ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Panu Bogu i szukania Jego woli. To liturgiczne wspomnienie jest też okazją do szczególnej modlitewnej pamięci o siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie.
4. W przyszłą niedzielę, 25 listopada, będziemy przeżywali Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem. W tym dniu ofiary składane na tace będą przeznaczone na utrzymanie Seminarium naszej Diecezji.
5. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy Kandydatów do sakramentu bierzmowania (grupa 2) na Msze Świętą o godz.: 18:00 i na spotkanie formacyjne po jej zakończeniu.
6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać wiele ciekawych artykułów. Szczególnie zachęcamy do lektury artykułu pt.: Listy do siedmiu Kościołów- Jak rozumieć Apokalipsę? Cykl objaśniający najtrudniejszą księgę Nowego Testamentu na łamach tygodnika rozpoczyna ks. prof. Waldemar Chrostowski;

Polecamy