Ogłoszenia parafialne

32 Niedziela zwykła- 11 Listopada 2018 r.

1. Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę. Dzisiaj bezpośrednio po Mszy Świętej o godz.: 12:00 zapraszamy do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Śpiew poprowadzi chór parafialny.
2. Dzisiaj katolicy w Polsce po raz 10 obchodzą Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Łączymy się w modlitwie i wspieramy chrześcijan modlitwą i ofiarą w różnych stronach świata, którzy cierpią prześladowania z powodu wiary. Po Mszy Świętej z tej racji odbywa się zbiórka do puszek.
3. W poniedziałek, 12 listopada, kancelaria będzie nieczynna.
4. Trwa nowenna przygotowująca nas do Uroczystości Matki Bożej Ostrobramskiej. Modlimy się każdego dnia o godz.:17:30.
5. W piatek,16 listopada, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, będziemy przeżywali w naszym Sanktuarium Uroczystość Odpustową. Ofiarujmy w tym dniu Matce Bożej, Patronce tego miejsca swój czas na modlitwie, aby wypraszać dla siebie i dla całej naszej wspólnoty parafialnej Boże Błogosławieństwo. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane o godz.: 6:30; 7:00 i 8:00. Główna Msza Św. Odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18:00. Mszy Św. będzie przewodniczył Ks. Marcin Ożóg, były wikariusz posługujący w naszym Sanktuarium a obecnie Proboszcz budującej się parafii pw. Dobrego Pasterza w Warszawie.
6. W piątek z racji Uroczystości odpustowej nie obowiązuje post.
7. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Seminarium Duchownego w naszej diecezji.
8. Dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii świętej i ich rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę, 18 listopada, na Msze Świętą o godz.:16:00
9. Jeszcze raz składamy podziękowanie kilku rodziną, które w minionym tygodniu złożyły indywidualne ofiary na spłatę nowych okien. Niech dobry Bóg Wam błogosławi.
10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać wiele ciekawych artykułów poświęconych 100 rocznicy odzyskania niepodległości.
11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Śp. Zuzanna Kasowicz. Polećmy Ja teraz Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odrzynek ….

Polecamy