Ogłoszenia parafialne

VII Niedziela Wielkanocy-28 maj 2017

1. Przeżywamogly dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy Św. o godz.: 12:00 dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii Św. Już teraz zapraszamy wszystkie dzieci i ich rodziny do przeżywania „Białego Tygodnia”. Przypomnę, że w poniedziałek po Mszy Św. o godz.:18:00 będą zdjęcia grupowe. Natomiast w piątek (02 czerwca) wyjazd na pielgrzymkę dziękczynną do Niepokalanowa.

2. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które w naszym Sanktuarium są sprawowane po Mszy Św. wieczornej.

3.W pierwszy czwartek miesiąca (01 czerwca), po Mszy Św. wieczornej „Godzina Święta”. Również w najbliższy czwartek – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym Sanktuarium codziennie o godz. 18:30 będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe.

4. W pierwszy piątek miesiąca (02 czerwca) zapraszamy na Msze Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.: 17:00 i 18:00. Do sakramentu pokuty będzie można przystąpić podczas każdej Mszy Św.

5. Również w piątek (02 czerwca), na Mszy Św. o godz.: 18:00 młodzież z naszej Parafii przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. Dla tej młodzieży spotkanie organizacyjne odbędzie się w środę, 31maja po Mszy Św. wieczornej.

6. W pierwszą sobotę miesiąca (03 czerwca) zapraszamy na nowennę przed rozpoczęciem Peregrynacji Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego w naszej Diecezji. Porządek Nowenny:o godz.: 7:30 pierwsza część różańca; o godz.: 8:00-Msza św. w intencji rodzin naszej parafii; po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 13:00. W trakcie adoracji będziemy odmawiać pozostałe części różańca. Modlitwa będzie prowadzona przez wspólnoty różańcowe. Zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę pozostałe grupy parafialne, oraz wszystkich wiernych.

7. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na modlitewne czuwanie przed Uroczystością Zesłaniem Ducha Świętego. Czuwanie rozpocznie się w sobotę, 03 czerwca o godz.:21:00 a zakończy Mszą Św. o godz.: 24:00

8. W przyszłą niedzielę, 04 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. W tym dniu podczas Mszy Św. o godz.: 9:00 dzieci z klas IV będą przeżywały Rocznicę I Komunii Świętej. Dla tych dzieci spowiedź w sobotę, 03 czerwca od godz.: 9:00.

9. Przyszła niedziela to również pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz.:12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz.:17:30 do nieszporów.

10. Już tradycyjnie w pierwsza niedzielę czerwca, czyli w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.

 

 

 

 

 

 

Polecamy