Ogłoszenia parafialne

27 Niedziela zwykła-07 październik 2018 r.

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy Świętej. o godz.: 12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30 do nieszporów.
2. Dziś po mszy świętej o godz.: 18:00 rozpoczynamy rekolekcje ewangelizacyjne w naszej parafii. Zapraszamy na nie osoby po ukończeniu 18 roku życia. Rekolekcje będą trwały przez 10 kolejnych niedziel. Szczegółowe informacje można znaleźć na plakatach i ulotkach dostępnych pod chórem .
3. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej, o której Święty Jan Paweł II mówił, że to modlitwa, którą bardzo ukochał. My także wzbudźmy w sobie pragnienie umiłowania tej modlitwy. Niech pomoże nam w tym udział w nabożeństwach różnicowych, które odprawiamy każdego dnia po Mszy Świętej wieczornej.
4. W środę, 10 października, zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej na spotkanie o godz.:19:00.
5. Za tydzień w niedzielę, 14 października, już po raz osiemnasty będziemy w całym kraju obchodzili Dzień Papieski, pod hasłem Promieniowanie Ojca. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka– Świętego Jana Pawła II. W tym dniu będziemy mogli złożyć swoją „cegiełkę” w budowę żywego pomnika Św. Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież składając ofiarę do puszek.
6. Nasz parafia organizuję nauki przedmałżeńskie połączone z kursem tańca. Pierwsze spotkanie odbędzie się 16 października o godz.: 19:00 a Auli Św. Jana Pawła II. Bezpośrednio po konferencji o godz.: 20:00 w sali gimnastycznej pod kościołem będzie prowadzona nauka tańca przez profesjonalnych trenerów.
7. Parafialny Zespół Caritas informuje, że od października dyżury będą odbywały się w każdy poniedziałek w godzinach od 17:00 do 18:00. Zapraszamy wszystkich którzy potrzebują pomocy i wsparcia. Przypominamy że biuro znajduje się w sali przy kancelarii parafialnej.
8. Co raz więcej widzimy nowych twarzy w naszym Sanktuarium. Chcemy w tym miejscu powitać wszystkich nowych mieszkańców naszego osiedla. Życzymy abyście dobrze czuli się w naszej wspólnocie parafialnej.
9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. Zachęcamy do przeczytania artykułu: Różaniec-z Maryją do Chrystusa- O cechach kultu Maryjnego i modlitwy różańcowej w Medjugorie- mówi Abp. Henryk Hoser SAC.,

Polecamy