Ogłoszenia parafialne

26 Niedziela zwykła- 30 Września 2018 r.

1. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństw po wieczornej Mszy Świętej. Rozważania będą jak co roku prowadzone przez następujące grupy: w niedzielą-Rodzina Radia Maryja, w poniedziałek- KSP Totus Tuus, we wtorek – ministranci i lektorzy, w środę – dzieci i młodzież, w czwartek- Odnowa w Duchu Świętym, w piątek- Domowy Kościół, w sobotę- Koła różańcowe.
2. W środę, 3 października, po Mszy Świętej wieczornej, zapraszamy członków rady duszpasterskiej na pierwsze spotkanie w nowym roku akademickim.
3. W pierwszy czwartek miesiąca, 4 października, po nabożeństwie różańcowym zapraszamy na „Godzina Święta”.
4. Również w pierwszy czwartek miesiąca przypada dzień imienin Papieża Franciszka. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji Dostojnego Solenizanta prosząc o obfite łaski dla Niego..
5. W pierwszy piątek miesiąca, 5 października, zapraszamy na Msze Świętą ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.:17:00 i 18:00. Do sakramentu pokuty będzie można przystąpić podczas każdej Mszy Świętej. Zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy od godz.: 9:00
6. W sobotę, 6 października, po Mszy Świętej o godz.:7:00, zapraszamy na różaniec z racji pierwszej soboty miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.:8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz.:13:00.
7. W przyszłą niedzielę, będziemy przeżywali pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o godz.: 12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30 do nieszporów.
8. Również w przyszłą niedzielę, 7 października, rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje ewangelizacyjne. Zapraszamy na nie osoby po ukończeniu 18 roku życia. Rekolekcje rozpoczną się po Mszy Świętej wieczornej o godz.: 18:00 w Auli Św. Jana Pawła II i będą trwały przez 10 kolejnych niedziel. Szczegółowe informacje można znaleźć na plakatach pod chórem i na ulotkach, które dziś rozdaje Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.
9. Zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Gietrzwałdu. Jest to jedyne w Polsce miejsce objawień Maryjnych uznane prze kościół. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę13 października. Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy i wszelkie szczegóły w zakrystii po każdej Mszy Świętej.
10. Zostały zakończone prace związane z montażem nowych górnych okien. Prace polegały na montażu nowych okien od strony zewnętrznej nie naruszając istniejących witraży. Chciałbym w tym miejscy jeszcze raz podziękować wszystkim za wyrozumiałość i okazywaną pomoc w spłacie tych prac.
11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. Zachęcamy do przeczytania następujących artykułów: U Matki Miłosierdzia- wizytę Papieża Franciszka w krajach bałtyckich- relacjonuje Wojciech Świątkiewicz, oraz art. pt.: Jak być z młodzieżą? – o duszpasterstwie młodzieży mówi Bp. Marek Solarczyk.

Polecamy