Ogłoszenia parafialne

17 Niedziela Zwykła- 29 Lipiec 2018 r.

1. W przyszłą niedzielę, 5 sierpnia, już po raz 35 z naszego Sanktuarium wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę i po raz 12 Ogólnopolska Strażacka. Ten szczególny czas rekolekcji w drodze pątnicy będą przeżywali pod hasłem „Rodzina przeniknięta Duchem Świętym”. Zachęcamy do uczestnictwa w pielgrzymce. Zapisy będą prowadzone w dniach od 1 do 4 sierpnia w godzinach od 17:00 do 20:00 w Auli Św. Jana Pawła II. Zwracamy się z prośbą, aby w dniach 3, 4 i 5 sierpnia nie pozostawiać samochodów na parkingu przy kościele.
2. W środę rozpoczyna się sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.
3. W czwartek, 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Porcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny.
4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa związane z tymi dniami odprawimy o stałych godzinach
5. Został zakończony pierwszy etap prac związany z montażem nowych górnych okien od strony wschodniej i zachodniej. Rozpoczął się drugi etap- montaż trzech okien na chórze.
6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, w którym możemy przeczytać wiele ciekawych artykułów. Zachęcamy szczególnie do przeczytania artykułu pt. : W podróż? Z Bogiem!- co zrobić, kiedy w niedzielę na wakacjach nie ma w pobliżu kościoła? Wyjąśnia ks. prof. Piotr Tomasik.
7. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje czy urlopy, życzymy aby ten czas był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu.

Polecamy