Ogłoszenia parafialne

16 Niedziela zwykła- 22 Lipiec 2018r.

1. Już po raz 35 z naszego Sanktuarium wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę i po raz 12 Ogólnopolska Strażacka. Ten szczególny czas rekolekcji w drodze pątnicy będą przeżywali pod hasłem „Rodzina przeniknięta Duchem Świętym”. Zachęcamy do uczestnictwa w pielgrzymce. Zapisy będą prowadzone w dniach od 1 do 4 sierpnia w godzinach od 17:00 do 20:00 w Auli Św. Jana Pawła II.
2. W czwartek, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny.
3. Trwają prace związane z montażem nowych górnych okien. Prace są prowadzone na wysokościach dlatego prosimy o zachowanie ostrożności. Prośbę szczególnie kierujemy do rodziców, których dzieci przebywają na placu zabaw.
4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, w którym możemy przeczytać wiele ciekawych artykułów. Zachęcamy szczególnie do przeczytania artykułu pt. : Terapia uporczywa czy daremna?- Kiedy medycyna może zrezygnować z podtrzymywania człowieka przy życiu?- wyjaśnia Ks. prof. Jacek Grzybowski.
5. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje czy urlopy, życzymy aby ten czas był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu.
6. W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Mieczysław Czekała. Polećmy Go teraz Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

Polecamy