12 Niedziela zwykła – 24 Czerwiec 2018 r.

1. Dzisiaj przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Z racji rozpoczynających się urlopów i wakacyjnych podróży dzisiaj po każdej Mszy Świętej będziemy święcili pojazdy mechaniczne.
2. W piątek, w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego Franciszka. Tradycyjnie w tym dniu zbierane ofiary na tacę przekazywane są na działalność charytatywną Stolicy Apostolskiej i konserwację Bazyliki Św. Piotra. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
3. Również w piątek będzie obchodził swoje imieniny Ks. Paweł. Z tej racji zapraszamy na Msze Święta o godz.:18:00, podczas której będziemy modlili się w intencji Dostojnego solenizanta.
4. Na ostatnie nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy codziennie po Mszy Świętej wieczornej.
5. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 08 lipca. Szczegóły wyjazdu są umieszczone w gablocie przy kaplicy adoracji.
6. Trwają prace związane z montażem nowych 17 górnych okien. Zostało zamontowane pierwsze okno od strony zachodniej. Prace potrwają ponad miesiąc.
7. Już dzisiaj przypominamy, że w lipcu i sierpniu w dni powszednie nie będzie Mszy Św. o godz.:6:30. Msze Święte będą sprawowane o godz.: 7:00, 8:00 i 18:00.
8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. Zachęcamy do przeczytania artykułu pt.: Obowiązki człowieka- Dlaczego mówienie wyłącznie o prawach człowieka jest ślepą uliczką?- pisze O. Dariusz Kowalczyk SJ.
9. Na czas wakacji wszystkim życzymy Bożego Błogosławieństwa i wszelkich potrzebnych łask. Jednocześnie pamiętajmy by ten czas był przeżywany razem z Panem Bogiem.