Ogłoszenia parafialne

31 Niedziela zwykła- 05 listopada 2017 r.

 

1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja Pana Jezusa do godz. 17:30 do nieszporów.
2. Przypominamy że do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc tym, którzy poprzedzili nas w drodze do Domu Ojca.
3. Wszystkim parafianom składamy serdeczne podziękowania za liczny udział w nabożeństwach różańcowych. Niech Maryja, Matka Miłosierdzia otacza wszystkich płaszczem swej opieki.
4. Nowenna przed Uroczystością Matki Bożej Ostrobramskiej rozpocznie się we wtorek (7 listopada) o godz. 17:30.
5. Woluntariuszy z Parafialnego Zespołu Caritas zapraszamy na spotkanie w środę po Mszy Świętej wieczornej.
6. Również w środę, 8 listopada, zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na kolejne spotkanie formacyjne, które odbędzie się o godz.:19:00 w Kościele.
7. W czwartek, 9 listopada, będziemy obchodzić Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu – papieża. To wspaniała okazja, aby w tym dniu w modlitwie powierzać osobę i posługę Ojca Świętego.
8. W sobotę, 11 listopada, przypada 99 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Zapraszamy na Mszę Św. o godz.: 6:30; 7:00; 8:00. Uroczystą Eucharystię w intencji Ojczyzny odprawimy o godz. 18:00, podczas której będziemy zawierzać dobremu Bogu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Polski. Ministrantów i kandydatów zapraszamy na spotkania w każdą sobotę o godz.:10:00.
9. Dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę(12 listopada) na Msze Świętą o godz. 16:00.
10. Za tydzień w niedzielę, będziemy przeżywali IX dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej okazji odbędzie się zbiórka do puszek.
11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujący artykuł: Co byśmy zrobili bez czyśćca-Jak rozumieć czyściec?- odpowiada Ks. Dariusz Kowalczyk SJ.
12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Śp. Wacław Błoński. Polećmy Go teraz Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek….

Polecamy