Ogłoszenia parafialne

30 Niedziela zwykła-29 październik 2017 r.

1. W tych ostatnich dniach października zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca w naszym Sanktuarium codziennie po Mszy Świętej wieczornej.
2. W środę, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one sprawowane według porządku niedzielnego. W tę uroczystość uwielbiamy Pana Boga wszystkich czasów w Jego świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Panu Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności na radosne spotkanie z Ojcem w niebie.
3. W czwartek, 2 listopada, przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlimy się za zmarłych, a w sposób szczególny za tych, którzy przez proces oczyszczenia w czyśćcu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem. Uroczysta Msza Święta odbędzie się o godz. 18:00. Po Mszy Św. procesja z modlitwą wypominkową. Serdecznie zachęcamy do tej formy modlitwy. W pierwszym tygodniu listopada za naszych bliskich zmarłych będziemy modlili się codziennie o godz. 17:30. Pod chórem są jeszcze wyłożone kartki do wpisania Zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie wypominkowej jednorazowej. Kartki z imionami Zmarłych wraz z ofiarą składamy do puszki pod chórem. Na całoroczną modlitwę wypominkową przyjmujemy w kancelarii i zakrystii a także dzisiaj pod chórem.
4. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
W CZWARTEK – po Mszy Św. o godz. 18:00 „ Godzina Święta”.
W PIĄTEK – zapraszamy na Mszę Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:00 i 18:00. Do sakramentu pokuty będzie można przystąpić podczas każdej Mszy Św. Chorych z posługa sakramentalną odwiedzimy od godz. 9:00.
W SOBOTĘ-po Mszy Św. o godz. 7:00 zapraszamy na różaniec z racji pierwszej soboty miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 13:00
6. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz. 17:30 do nieszporów.
7. Trwają prace związane z montażem nowych dodatkowych okien od strony zewnętrznej. Nowe okna mają przede wszystkim ochronić witraże przed destrukcją. Prace potrwają nieco dłużej niż to było zaplanowane ponieważ zewnętrzne stalowe ramy w których są umieszczone szkła miejscami są całkowicie przerdzewiałe i trzeba je wymieniać przed montażem nowych okien. Nowe okna są wykonane z aluminium a więc na pewno przetrwają kila pokoleń.
8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać wiele ciekawych artykułów. Między innymi zachęcamy do przeczytania artykułu pt.: Niebo dla wszystkich- Czy Bóg jednych ludzi powołuje do świętości, a innych nie i dlaczego czcimy świętych?- odpowiada ks. Prof. Marek Tatar.
9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Marianna Wojtkowska. Polećmy Ja Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek . . .

Polecamy