Ogłoszenia parafialne

29 Niedziela zwykła- 22 październik 2017 r.

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Pana Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Pana Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii.
2. Zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca w naszym Sanktuarium codziennie po Mszy Świętej wieczornej. Za odmówienie jednej części różańca w kościele lub kaplicy publicznej, a także w rodzinie, możemy uzyskać odpust zupełny.
3. Wszystkich kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy dzisiaj na Msze Świętą o godz.: 18:00 i na spotkanie formacyjne po jej zakończeniu.
4. Zachęcamy do udziału w konkursie na najpiękniejszy różaniec robiony przez dzieci i ich rodziców. Wykonane różańce należy przynieść do 28 października do zakrystii. Rozwiązanie konkursu odbędzie się w niedzielę, 29 października, na Mszy Świętej o godz.:11:00.
5. Serdecznie zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Na stoliku pod chórem są wyłożone kartki do wpisania Zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie wypominkowej jednorazowej. Kartki z imionami Zmarłych wraz z ofiarą składamy do puszki pod chórem. Na całoroczną modlitwę wypominkową będziemy przyjmować w kancelarii oraz z zakrystii.
6. Od poniedziałku rozpoczynamy prace związane z montażem nowych dodatkowych okien od strony zewnętrznej. Prace potrwają około dwóch tygodni. Zostanie wykonana nowa obróbka blacharska jak również docieplenie ścian w części nadokiennej oraz podokiennej.
7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać wiele ciekawych artykułów. Między innymi zachęcamy do przeczytania artykułu: Dołącz do nas- Jak możemy pomóc misjom? Wyjaśnia Ks. Maciej Będziński.

Polecamy