Ogłoszenia parafialne

VI Niedziela Wielkanocy-21 maj 2017

ogl1. Witamy dzisiaj w naszej Wspólnocie Parafialnej Ks. Dariusza Czupryńskiego –Dyrektora Hospicjum Opatrzności Bożej w Wołominie wraz z klerykiem. Ksiądz Dyrektor na każdej Mszy Świętej skieruje do nas słowo.

2. Również dzisiaj na Mszy Świętej o godzinie 12:00 będziemy gościli chór SURMA działający przy Miejskich Zakładach Autobusowych, który obchodzi 95 –lecie działalności. Po Mszy Św. zapraszamy na koncert dedykowany wszystkim mamą z okazji Dnia Matki ,który będziemy obchodzili 26 maja.

3. W środę 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki wiernych. Kościół uciekał się do Niej od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci.

4. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia modlimy się za Kościół w Chinach. W 2007 roku papież wydał list apostolski, w którym postanowił, że dzień 24 maja będzie poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu braci chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. My nie musimy dźwigać takich doświadczeń, zatem ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła

5. W przyszłą niedzielę(28 maja), na Mszy św. o godz.:12:00 odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Pierwsza spowiedź przed I-szą Komunią Św. odbędzie się w sobotę 27 maja od godz.: 9:00. Rodziców, rodzeństwo i pozostałą rodzinę zapraszamy do spowiedzi w sobotę w czasie Mszy Świętych porannych i wieczornej. Prosimy by w tym dniu nie pozostawiać samochodów na parkingu przy Sanktuarium.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi następujące artykuły: Zadanie z Fatimy– Do czego zobowiązała nas Matka Boża w Fatimie?- przypomina Krzysztof Ziemiec, oraz artykuł: Pielgrzym pokoju i nadziei– Pobyt Ojca Świętego w Fatimie podsumowuje Wojciech Świątkiewicz.

 

 

 

 

 

Polecamy