Ogłoszenia parafialne

28 Niedziela zwykła-15 październik 2017 r.

 

1. W dniu dzisiejszym liczymy wszystkich wiernych, zarówno tych którzy przystępują do Komunii Świętej jak i uczestniczących w Eucharystii.
2. Gorąco zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które sprawujemy w naszym Sanktuarium po Mszy Świętej wieczornej. Za odmówienie jednej części różańca w kościele lub kaplicy publicznej, a także w rodzinie, wierni mogą
3. Nasz parafia organizuję kurs przedmałżeński połączony z nauka tańca. Pierwsze spotkanie odbędzie się 17 października o godz.: 19:00 a Auli Św. Jana Pawła II. Bezpośrednio po konferencji o godz.: 20:00 w sali gimnastycznej pod kościołem będzie prowadzona nauka tańca przez profesjonalnych trenerów.
4. Zachęcamy do udziału w konkursie na najpiękniejszy różaniec robiony przez dzieci i ich rodziców. Wykonane różańce należy przynieść do 28 października do zakrystii. Rozwiązanie konkursu odbędzie się w niedzielę, 29 października, na Mszy Świętej o godz.:11:00.
5. Zapraszamy młodzież studiującą, pracującą oraz ze szkół średnich w każdą niedzielę na Msze Świętą o godz.: 18:00. To będzie Masza Święta z przesłaniem dedykowanym szczególnie dla tego przekroju wieku.
6. Również zapraszamy na katechezy dla dorosłych, które będą odbywały się cyklicznie w każdy wtorek o godz.:19:00 w sali przy kancelarii. Katechezy będą prowadzone w formie panelu dyskusyjnego. Tematy katechez będą wybierane według zainteresowań uczestników.
7. Trzeci czwartek
8. Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła.
9. Serdecznie zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Na stoliku pod chórem są wyłożone kartki do wpisania Zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie wypominkowej jednorazowej. Kartki z imionami Zmarłych wraz z ofiarą składamy do puszki pod chórem. NA całoroczną modlitwę wspominkową będziemy przyjmować w kancelarii oraz z zakrystii.
10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły:

 

Polecamy