Ogłoszenia parafialne

26 Niedziela zwykła – 01 października 2017r.

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca. Na Mszy Świętej o godz. :12:00 Ks. Rektor naszego seminarium poświęci pozłoconą koronę w ołtarzu MB Częstochowskiej. Po Mszy Świętej odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.:17:30 do Nieszporów.
2. Od dziś w kościołach rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zachęcam do udziału w nabożeństwach w naszym Sanktuarium codziennie po Mszy Świętej wieczornej. Tym, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. Różaniec będą prowadziły następujące grupy: w niedzielę- RODZINA RADIA MARYJA, w poniedziałek- BRACIA Z TOTUS TUUS, we wtorek- MINISTRANCI I LEKTORZY, w środę- DZIECI I MŁODZIEŻ, w czwartek- ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM, w piątek- DOMOWY KOŚCIÓŁ, w sobotę – KOŁA RÓŻAŃCOWE.
3. Również od dziś zapraszamy młodzież studiującą, pracującą oraz ze szkół średnich w każdą niedzielę na Msze Świętą o godz.: 18:00. To będzie Masza Święta z przesłaniem dedykowanym szczególnie dla tego przekroju wieku, którą będzie celebrował Ks. Mariusz.
4. We wtorek (03 października), zapraszamy Parafialny Zespół Caritas na spotkanie po wieczornej Mszy Świętej.
5. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych, które będą odbywały się cyklicznie w każdy wtorek o godz.:19:00 w auli Św. Jana Pawła II. Katechezy będą prowadzone w formie panelu dyskusyjnego. Tematy katechez będą wybierane według zainteresowań uczestników.
6. W pierwszy czwartek miesiąca (05 października), po Mszy Świętej o godz.: 18:00 „Godzina Święta”.
7. W pierwszy piątek miesiąca (06 października), zapraszamy na Msze Świętą ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.: 17:00 i 18:00. Do sakramentu pokuty będzie można przystąpić podczas każdej Mszy Świętej. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy od godz.:9:00.
8. W pierwszą sobotę miesiąca,(07 października) w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, zapraszamy na dodatkową Msze Świętą o godz.: 13:30 którą odprawimy w intencji pokoju na świecie. Wyjątkowo tym razem bezpośrednio po Mszy o godz.: 14:00 będziemy celebrować nabożeństwo pierwszo sobotnie, a nie rano jak to było zazwyczaj, podczas którego odmówimy wszystkie części różańca łącząc się we wspólnej modlitwie „różaniec do granic”, która będzie odmawiana w całej Polsce.
9. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę(8 października) na Msze Świętą o godz.: 16:00.
10. Za tydzień niedzielę(8 października), już po raz XVII będziemy w całym kraju obchodzili Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka– Świętego Jana Pawła II. W tym dniu będziemy mogli złożyć swoją „cegiełkę” w budowę żywego pomnika Św. Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież składając ofiarę do puszek.
11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać wiele ciekawych artykułów na temat różańca. W jednym z nich bp. Romuald Kamiński dzieli się swoim doświadczeniem modlitwy różańcowej

Polecamy