Ogłoszenia parafialne

25 Niedziela zwykła – 24 września 2017 r.

ogl1. Wszystkich kandydatów przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania oraz uczniów trzecich klas gimnazjalnych zapraszamy dzisiaj na Msze Świętą o godz.:18:00 i na spotkanie formacyjne po jej zakończeniu do auli Św. Jana Pawła II.

2. W dniu jutrzejszym(25 września), nasza parafia będzie świętowała 34 rocznicę Mszy Świętej odprawionej na placu Sanktuarium. Na Mszy Świętej o godz.: 8:00 będziemy dziękowali Panu Bogu za wszystkich, którzy tę Świątynię wznosili.

3. We wtorek, 26 września, zapraszam członków Rady Duszpasterskiej na spotkanie po wieczornej Mszy Świętej.

4. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Na Mszy Świętej o godz.: 12:00 Ksiądz Rektor naszego seminarium poświęci pozłoconą koronę w ołtarzu MB Częstochowskiej. Po Mszy Świętej odbędzie się wystawienie Najświętszego Sak., procesja i adoracja do godz.: 17:30 do nieszporów.

5. Również w przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych, które w naszym Sanktuarium będziemy celebrowali po Mszy Świętej wieczornej. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. Różaniec będą prowadziły następujące grupy: w niedzielę– Rodzina Radia Maryja, w poniedziałek– Bracia z Totus Tuus, we wtorek– ministranci i lektorzy, w środę– dzieci i młodzież, w czwartek– Odnowa w Duchu Świętym, w piątek– Domowy Kościół, w sobotę – Koła Różańcowe

6. Ministrantów i kandydatów zapraszamy na pierwsze spotkania w sobotę na godz.: 10:00

7. Siostra Lilianna zaprasza dzieci pragnące śpiewać na próbę scholi w każdą niedzielę o godz.: 10:00 do sali Bielanek.

8. W odpowiedzi na apel Abp Henryka Hosera SAC, popierający inicjatywę obywatelską „Zatrzymaj aborcję”, zachęcam do składania podpisów na przygotowanych listach, które zostaną przesłane do Marszałka Sejmu. Podpisy można składać po każdej Mszy Świętej na stoliku pod chórem.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: W dobrych rękach– Sylwetkę nowego ordynariusza diecezji warszawsko-praskiej opisuje Irena Świerdzewska, oraz artykuł pt.: Otoczmy Polskę Różańcem– o formie modlitwy różańcowej zaplanowanej na siódmego października opowiada Radek Molęda.

Polecamy