Ogłoszenia parafialne

24 Niedziela zwykła- 17 września 2017 r.

ogl

1. Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia umiejętnie korzystało z nich nasze młode pokolenie.

2. Również dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

3. W dniu dzisiejszym na Mszy Świętej o godz.: 12:00, Ks. Abp Henryk Hoser SAC, odprawi Msze Św. dziękczynną za 60 lat kapłaństwa O. Antoniego. Zapraszamy w tym dniu wszystkich do wspólnej modlitwy za Dostojnego Jubilata, podczas której będziemy wypraszali potrzebne łaski na dalsze lata.

4. W czwartek przypada trzeci czwartek miesiąca. Na Mszy Świętej o godz.:18:00 będziemy modlić się za chorych z naszych rodzin fizycznie i duchowe oraz powierzonych na kartkach z intencjami. Modlitwę prowadzi grupa Odnowy w Duchu Świętym. Intencje można składać do wystawionego koszyka przed Mszą Świętą.

5. Wszystkich kandydatów przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania oraz uczniów trzecich klas gimnazjalnych zapraszamy w przyszła niedzielę (24 września) na Msze Świętą o gogz.:18:00 i na spotkanie formacyjne po jej zakończeniu do auli Św. Jana Pawła II.

6. Ministrantów i kandydatów zapraszamy na pierwsze spotkania w sobotę na godz.: 10:00

7. Siostra Lilianna zaprasza dzieci pragnące śpiewać na próbę scholii w każdą niedzielę o godz.: 10:00 do sali Bielanek.

8. W odpowiedzi na apel Ks. Abp Henryka Hosera SAC, popierający inicjatywę obywatelską „Zatrzymaj aborcję”, zachęcam do składania podpisów na przygotowanych listach, które zostaną przesłane do Marszałka Sejmu. Podpisy można składać po każdej Mszy Świętej na stoliku pod chórem.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujący artykuł: Franciszek w Kolumbii- Co powiedział papież podczas swojej ostatniej pielgrzymki do Ameryki Łacińskiej?- obszerna relacja i fotoreportaż, oraz artykuł pt.: Po co nam katolickie media?- o roli mediów i ich miejscu w Kościele – pisze Ks. Henryk Zieliński.

 

Polecamy