Ogłoszenia parafialne

23 Niedziela zwykła- 10 września 2017 r.

ogl1. Bardzo serdecznie witamy w naszej parafii Jana Szy, nowego rezydenta. Ksiądz Jan pochodzi z Chin. Od października br. podejmie studia doktoranckie na Uniwersytecie Kar. Stefana Wyszyńskiego. Życzymy Ks. Janowi dobrego pobytu w Polsce, a Maryja, Patronka naszego Sanktuarium niech otacza płaszczem swej opieki.

2. Werbistowski Ośrodek Migranta przy ul. Ostrobramskiej 98 poszukuje woluntariuszy do prowadzenia nauki języka polskiego. Więcej informacji przed kościołem po Mszy Świętej od samych misjonarzy- Werbistów.

3. Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, zapraszamy we wtorek, 12 września, na godzinę 19:00, na pierwsze spotkanie organizacyjne.

4. W nadchodzący czwartek, 14 września, przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. W tym dniu Stanisław Markowski – Wikariusz Biskupi, na Mszy Świętej o godz.: 18:00, poświęci nowy krzyż, który zostanie umieszczony w głównej kruchcie kościoła.

5. W sobotę, 16 września, zapraszamy na pielgrzymkę rowerową do Sanktuarium MB Hallerowskiej w Mińsku Mazowieckim. Wyjazd z pod kościoła po wspólnej Mszy Św. o godz.: 8:00.

6. W przyszłą niedzielę o godz.: 12:00, Abp Henryk Hoser SAC, odprawi Msze Św. dziękczynną za 60 lat kapłaństwa O. Antoniego. Zapraszamy w tym dniu wszystkich do wspólnej modlitwy za Dostojnego Jubilata, podczas której będziemy wypraszali potrzebne łaski na dalsze lata.

7. Ministrantów i kandydatów zapraszamy na pierwsze spotkanie powakacyjne w sobotę na godz.: 10:00

8. Siostra Lilianna zaprasza dzieci pragnące śpiewać na próbę scholii w każdą niedzielę o godz.: 10:00 do sali Bielanek.

9. W odpowiedzi na apel Ks. Abp Henryka Hosera SAC, popierający inicjatywę obywatelską „Zatrzymaj aborcję”, zachęcam do składania podpisów na przygotowanych listach, które zostaną przesłane do Marszałka Sejmu. Podpisy można składać po każdej Mszy Świętej na stoliku pod chórem.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujący artykuł: Krzyżu Święty nade wszystko– Historię prostego człowieka Ignacego Trendy, który jest kandydatem na ołtarze, bo za cenę życia odmówił Niemcom podpalenie krzyża, przypomina Irena Świerdzewska.

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: Śp. Remigiusz Tarnecki, oraz Śp. Jan Lęgas. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek

Polecamy