Ogłoszenia parafialne

22 Niedziela zwykła- 03 września 2017 r.

ogl

1. Bardzo serdecznie witamy wszystkich po wakacjach: dzieci i młodzież, a dorosłych po urlopach.

2. Dziś przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca. Na Mszy Św. o godz.: 10:00 zostanie wniesiony do naszego Sanktuarium Krzyż Pielgrzymkowy, który po raz 34 prowadził pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Po Mszy św. o godz.: 12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30 do nieszporów.

3. Również dziś na Mszy Św. o godz.:12:00, będziemy żegnali ks. Jana, który wraca do swojej Ojczyzny do Chin. We Mszy Św. weźmie udział Administrator Diecezji Chińskiej wraz z Tatą Ks. Jana.

4. Jutro,(4 września), rozpoczynamy nowy rok szkolny. Zapraszamy dzieci, młodzież i ich rodziców oraz nauczycieli na Eucharystię na godz.:9:00, podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny.

5. W ramach akcji tornister pełen uśmiechu, Parafialny Zespół Caritas będzie wydawał plecaki w środę (6 września), w godz.: od 17:00 do 19:00. Po odbiór zapraszamy rodziny potrzebujące wsparcia.

6. W piątek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej.

7. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Seminarium Duchownego w naszej diecezji.

8. Z bocznego ołtarza MB Częstochowskiej, została zdjęta korona i oddana do pozłocenia. Będzie to dar naszej parafii dla Matki Bożej z racji 100 rocznicy objawień w Fatimskich.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujący artykuł: Matce Bożej nie odmawiam- O swojej misji w Medjugorie oraz o peregrynacji obrazu Matki Bożej- mówi Abp. Henryk Hoser.

 

 

Polecamy