Ogłoszenia parafialne

XXI Niedziela zwykła-27 sierpnia 2017 r.

ogl1. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej nowego wikariusza księdza Mariusza Korzeneckiego. Cieszymy się, że już jest wśród nas. Na czas posługiwania w naszym Sanktuarium życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej naszej Pani Ostrobramskiej.

2. To już ostatni tydzień wakacji. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni, ze sprzyjającej pogody. Wykorzystujmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym i katechetycznym.

3. Nowy rok szkolny rozpocznie się 4 września. Dlatego na ten dzień już dziś zapraszamy dzieci, młodzież i ich rodziców oraz nauczycieli na Eucharystię o godz.:9:00, podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny.

4. W ramach akcji tornister pełen uśmiechu, Parafialny Zespół Caritas będzie wydawał plecaki, 01 września, w godz.: od 17:00 do 19:00. Po odbiór zapraszamy rodziny potrzebujące wsparcia.

5. W sobotę, 2 września, po Mszy św. o godz.: 7:00 zapraszamy na różaniec z racji pierwszej soboty miesiąca. Po Mszy Św. o godz.:8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz.:13:00. Przez ostatnie dziewięć pierwszych sobót miesiąca odprawialiśmy Nowennę przygotowującą nas do rozpoczęcia peregrynacji Kopii Obrazu MB Częstochowskiej w naszej diecezji. W sobotę, 2 września o godzinę 12.00 w Radzyminie, odbędzie się Uroczysta Masza Św. rozpoczynająca peregrynację. Na uroczystości zapraszamy wszystkich wiernych.

6. W pierwszy piątek miesiąca, 1 września, zapraszamy na Msze Św. ku czci Najświętszego serca Pana Jezusa o godz.: 17:00 i 18:00. Do sakramentu pokuty będzie można przystąpić podczas każdej Mszy Św. Chorych z posługą sakramentalna odwiedzimy od godz.: 9:00.

7. Również 1 września, przypada 78 rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny na frontach i w obozach.

8. Za tydzień, 3 września, będziemy przeżywali pierwszą niedzielę miesiąca. Na Mszy Św. o godz.: 10:00 zostanie wniesiony do naszego Sanktuarium Krzyż Pielgrzymkowy, który po raz 34 prowadził pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Po Mszy św. o godz.: 12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30 do nieszporów.

9. Również w przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz.:12:00, będziemy żegnali ks. Jana, który wraca do swojej Ojczyzny do Chin. We Mszy Św. weźmie udział Administrator Diecezji Chińskiej wraz z Tatą Ks. Jana. W tym dniu chciałbym prosić, aby ofiary składane na tacę były przeznaczone dla Ks. Jana jako nasze wsparcie i podziękowanie za Jego posługę w naszym Sanktuarium.

10. Z bocznego ołtarza MB Częstochowskiej, została zdjęta korona i oddana do pozłocenia. Będzie to nasz wspólny dar dla Matki Bożej z racji 100 rocznicy objawień w Fatimie.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujący artykuł: Listy z okna życia -Wzruszające zdarzenia w polskich oknach życia opisuje Monika Odrobińska.

 

 

Polecamy