Ogłoszenia parafialne

20 Niedziela zwykła-20 sierpień 2017 r.

ogl1. W dniu dzisiejszym, podobnie jak w innych diecezjach, Ks. Abp Henryk Hoser zarządził zbiórkę do puszek na rzecz pomocy w odbudowie Katedry diecezji Zielonogórsko- Gorzowskiej. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. W środę, 23 sierpnia, przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Również w naszym narodzie nie brakuje osób, które były prześladowane za swoje poglądy, a nawet oddały swoje życie za prawdę. Najlepszym współczesnym przykładem jest bł. ks. Jerzy Popiełuszko.

3. W czwartek, 24 sierpnia, w liturgii przypada Święto Św. Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł on Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

4.W sobotę, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał św. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. Msze Św. będą sprawowane według porządku zwykłego.

5. Jan poszukuję rodziny, która przyjmie na dwa tygodnie studentkę pochodzącą z Chin, aby mogła poduczyć się języka polskiego.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujący artykuł: Dzieci biorą się z cuduO szczęściu małżeństwa, które po latach doczekało się dzieci- pisze Monika Odrobińska.

7. Wszystkim wyjeżdżającym w tym ostatnim tygodniu na wakacje czy urlopy, życzymy aby ten czas był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu.

Polecamy