Ogłoszenia parafialne

19 Niedziela zwykła – 13 sierpnia 2017 r.

ogl1. W najbliższy wtorek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Pana Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku.

2. W Polsce ta uroczystość znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na wtorkową liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione podczas świątecznych Mszy Świętych, które będą odprawiane według porządku niedzielnego. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii.

3. Wraz z wtorkowym świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych,
o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto.

4. Pielgrzymi, którzy wyruszyli z naszego Sanktuarium w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, już jutro dotrą na miejsce. Zapewniają o modlitwie w naszych intencjach i dziękują za dowody modlitewnej pamięci.

5. W tym tygodniu jest jeszcze kilka wolnych intencji. Jeżeli ktoś z Państwa chciałby zamówić Msze Św., to zapraszamy do zakrystii.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, w którym możemy przeczytać wiele ciekawych artykułów.

7. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje czy urlopy, życzymy aby ten czas był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu.

Polecamy