Ogłoszenia parafialna

27 Niedziela zwykła- 08 październik 2017 r

1. Dzisiaj już po raz XVII obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka– Świętego Jana Pawła II. W tym dniu możemy złożyć swoją „cegiełkę” w budowę żywego pomnika Św. Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież składając ofiarę do puszek.
2. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców zapraszamy dzisiaj na Msze Świętą na godz.:16:00.
3. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej, o której Święty Jan Paweł II mówił, że to modlitwa, którą bardzo ukochał. My także wzbudźmy w sobie pragnienie umiłowania tej modlitwy. Niech pomoże nam w tym udział w nabożeństwach różnicowych, które odprawiamy każdego dnia po Mszy Świętej wieczornej.
4. W sobotę, 14 października, pamiętajmy o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.
5. Nasz parafia organizuję kurs przedmałżeński połączony z nauka tańca. Pierwsze spotkanie odbędzie się 17 października o godz.: 19:00 a Auli Św. Jana Pawła II. Bezpośrednio po konferencji o godz.: 20:00 w sali gimnastycznej pod kościołem będzie prowadzona nauka tańca przez profesjonalnych trenerów.
6. Zachęcamy do udziału w konkursie na najpiękniejszy różaniec robiony przez dzieci i ich rodziców. Wykonane różańce należy przynieść do 28 października. Rozwiązanie konkursu odbędzie się w niedzielę, 29 października, na Mszy Świętej o godz.:11:00.
7. Zapraszamy młodzież studiującą, pracującą oraz ze szkół średnich w każdą niedzielę na Msze Świętą o godz.: 18:00. To będzie Masza Święta z przesłaniem dedykowanym szczególnie dla tego przekroju wieku.
8. Również zapraszamy na katechezy dla dorosłych, które będą odbywały się cyklicznie w każdy wtorek o godz.:19:00 w sali przy kancelarii. Katechezy będą prowadzone w formie panelu dyskusyjnego. Tematy katechez będą wybierane według zainteresowań uczestników.
9. Serdecznie zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Na stoliku pod chórem są wyłożone kartki do wpisania Zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie wypominkowej jednorazowej. Kartki z imionami Zmarłych wraz z ofiarą składamy do puszki pod chórem. NA całoroczną modlitwę wypominkową będziemy przyjmować w kancelarii oraz z zakrystii.
10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: Korony od Niepokalanej- film „Dwie Korony” o Św. Maksymilianie, założycielu Niepokalanowa i męczenniku z Auschwitz, przybliża Monika Odrobińska; oraz artykuł pt.: Japoński cud różańcowy- o modlitwie różnicowej i czcicielach Maryi którzy oddali swoje życie broniąc różańca-pisze O. Jacek Salij.