Ogłoszenia dyszpasterskie

04 kwietnia 2021 r. -Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Drodzy Parafianie i Goście!

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim.

Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca życzą Wam Wasi Duszpasterze.  

1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym tak pięknie przeżyliśmy Święte Triduum Paschalne. Wszystkim kapłanom za posługę w tych dniach, szczególnie w konfesjonale. Panu Kościelnemu, panu Organiście oraz tym, którzy przygotowali ołtarz adoracji, grób Pański. Chórowi, bielankom a przede wszystkim liturgicznej służbie ołtarza. Również pragnę podziękować Wam Drodzy Parafianie za trwanie przy Chrystusie, za Waszą obecność i wspólną modlitwę. Niech Zmartwychwstały spotka was na drodze waszego życia jak uczniów idących do Emaus.

2. Dzisiaj Msze Święte jeszcze o godz.: 9:00; 10:00; 11:00; 12:00 i o 18:00.

3. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Zadbajmy o nasz udział w świątecznej Mszy Świętej. Będziemy je sprawować według porządku niedzielnego. W tym dniu już tradycyjnie ofiary składane na tace będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

4. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Od Wielkiego Piątku w naszym Sanktuarium trwa nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia, na którą zapraszamy codziennie po Wieczornej Mszy Świętej.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Święto Miłosierdzia Bożego. Na godz.: 15:00 zapraszamy na nabożeństwo Godzina Miłosierdzia. To Święto rozpocznie także Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu ofiary składane na tacę będą przeznaczone na dzieła charytatywne prowadzone przez „Caritas” naszej Diecezji.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: Autentyczny Grób Pański– Najnowsze ustalenia dotyczące Grobu Chrystusa i związane z tym przeżycia- opowiada z Jerozolimy O. Klimas; Szansa na wspólną Wielkanoc– Powody rozbieżności między katolikami i prawosławnymi w dacie obchodów Wielkanocy i czy możliwe jest, że będziemy świętować kiedyś wspólnie?- tłumaczy Ks. prof. Józef Naumowicz.

Polecamy