Ogłoszenia dyszpasterskie

12 czerwca 2022 r- Uroczystość Najświętszej Trójcy

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa

1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…, a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej spowiedzi i Komunii Świętej.

2. W czwartek, 16 czerwca, Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszego osiedla. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian szczególnie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne oraz dzieci obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Msze święte będą sprawowane rano o godz.:7:00 i 9:00. Centralna uroczystość pod przewodnictwem O. Firmina- Werbisty, rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10:00, po której około godz.: 10:45 wyruszy procesja. Dla tych osób, które przyjdą na procesję bezpośrednio po powrocie do kościoła będzie odprawiona Msza Święta. Po południu nabożeństwo czerwcowe o godz.: 17:30 i Msza Święta o godz.:18:00.

3. Do przygotowania ołtarzy podczas procesji Bożego Ciała zapraszamy następujące grupy parafialne. Ołtarz I– Koła Różańcowe, ołtarz II– Służba liturgiczna, ołtarz III– Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, ołtarz IV– KSP Totus Tuus. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów.

4. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej o godz.: 18:30, natomiast w niedzielę i święta o godz.: 17:30. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.

5. Od piątku podczas oktawy Bożego Ciała przez najbliższy tydzień po Mszy Świętej wieczornej procesja z Najświętszym Sakramentem.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły: Chrystus w Najświętszym Sakramencie-Kiedy podczas sprawowania Eucharystii, Chrystus zaczyna być obecny pod postacią chleba i wina? Wyjaśnia Ks. prof. Marek Tatar; Żonaci duchowni– w kościele Katolickim w Polsce rośnie liczba żonatych mężczyzn, którzy dołączają do stanu duchownego. Czy lekarstwem na spadek powołań kapłańskich będzie diakonat stały?; Kościół traci młodzież– Polacy w coraz mniejszym stopniu są narodem ludzi wierzących. Dlaczego młodzi odchodzą z kościoła- analizuje Piotr Kościński

Polecamy