Ogłoszenia duszpsterskie

9 Niedziela Zwykła – 29 maja 2016

ogl1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Wiernym za liczny udział w Procesji Bożego Ciała, za uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Dziękujemy wszystkim Grupom Parafialnym za pomoc i organizację Procesji. Dziękujemy za ustawienie i dekorację ołtarzy. Niech sam Pan i Jego błogosławieństwo będzie najlepszą nagrodą.

2. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Serdecznie zapraszamy po wieczornej Mszy św. na Litanię do Serca Pana Jezusa i procesję Eucharystyczną. W czwartek na zakończenie oktawy odbędzie się obrzęd błogosławieństwa wianków.

3. Jutro, 30 maja na Mszy św. o godz. 18:00 ks. Darek wraz ze swoimi kolegami kursowymi będzie przeżywał 18 rocznicę swoich święceń kapłańskich. Do modlitwy za tych kapłanów i do udziału w tej Mszy św. serdecznie zapraszamy.

4. Serdecznie zapraszamy na ostatnie w tym tygodniu nabożeństwa majowe. W naszym Sanktuarium są odprawiane codziennie po wieczornej Mszy św. Natomiast od środy zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które również będą odbywały się po Mszy św. wieczornej.

5. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci.

6. W pierwszy czwartek miesiąca (2 czerwca) po Mszy św. o godz.18:00 „Godzina Święta”.

7. W piątek (3 czerwca) będziemy przezywali Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte będą sprawowane według porządku zwykłego, a z racji uroczystości tego dnia można spożywać pokarmy mięsne. Ten dzień to również pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy na Msze Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.00 i 18.00. Do Sakramentu Pokuty będzie można przystąpić podczas każdej Mszy Św.

8. W sobotę, 4 czerwca po Mszy św. o godz. 7:00 zapraszamy na różaniec z racji pierwszej soboty miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8:00 odbędzie się wystawienie i adoracja Pana Jezusa do godz. 13:00.

9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się wystawienie, procesja i adoracja Pana Jezusa do godz. 17:30 do nieszporów o Najświętszym Sakramencie.

10. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek ma budowę świątyni Opatrzności Bożej.

11. W niedzielę 12 czerwca w naszej Parafii odbędzie się Piknik, na który już teraz serdecznie zapraszamy.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi: „Franciszek jakiego nie znacie?” – Zamiast słuchać o papieżu, posłuchajmy papieża – zachęca Marek Jurek.