Ogłoszenia duszpaterskie

3 niedziela zwykła – 24 stycznia 2016

ogl

1. Dobiega końca Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Jutrzejsze święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów, stanowi jego zwieńczenie. Pamiętajmy o modlitwie w intencji pełnego zjednoczenia chrześcijan i starajmy się budować jedność w naszych rodzinach i domach, wspólnotach, zakładach pracy, w naszym narodzie.

2. Spotkanie Rady Duszpasterskiej naszej parafii odbędzie się we wtorek, 26 stycznia o godz. 19:00.

3. Z racji przeżywania Roku Miłosierdzia, w naszym Sanktuarium przez cały rok jubileuszowy w każdy piątek zapraszamy do wspólnej modlitwy. Od godz. 15:00 do 21:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu z przerwą na Msze św. o godz.18:00. Po Mszy św. wieczornej możliwość spowiedzi do godz. 21:00.

4. W roku miłosierdzia nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Chcemy odwiedzić tę ziemię, po której chodził miłosierny Jezus. Pielgrzymka odbędzie się od 6 do 13 września 2016. Szczegóły i zapisy u ks. Dariusza.

5. Pragniemy zachęcić Państwa do przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Warszawsko – Praskiej z dopiskiem Parafia Ostrobramska. Więcej informacji na ten temat będzie można uzyskać w przyszłą niedzielę od naszych woluntariuszy po każdej Mszy świętej. Również będą przygotowane ulotki ze wszystkimi niezbędnymi informacjami jak poprawnie wypełnić PIT

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi: „Taka jak On” – O ciężko schorowanej młodej kobiecie, która malowała ikonę dla św. Jana Pawła II – pisze Irena Świerdzewska. Zachęcamy też do odwiedzenia naszego parafialnego kiosku.

7. Wszystkim rodzinom, które przyjęły nas z wizytą duszpasterską w minionym tygodniu składamy serdecznie podziękowanie za wspólną modlitwę, życzliwość oraz za złożone ofiary. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny z następujących domów:

25.01 – Poniedziałek ul. Łukowska 4, po 18:00 Łukowska 3 klatka I i II (4 kapłanów)
26.01 – Wtorek ul. Łukowska 3 klatka III, IV i V, po 18:00  klatka VI a także Rodziewiczówny 7 (3 kapłanów)
27.01 – Środa ul. Łukowska 13, Tarnowiecka 5, 7, 9, 11 (3 kapłanów)
28.01 – Czwartek ul. Grochowska 71 A, 73, Witolińska 44, Pustelnicka 2, 4, 5, 6, Tarnowiecka 46, 48, Jarocińska 1 klatka I, II, III, po 18:00 IV i V (4 kapłanów)
29.01 – Piątek ul. Jarocińska 1 klatka VI, Łukowska 2, 2 A, 2 B, 2 C, Dęblińska 2 i 9 (3 kapłanów)
30.01 – Sobota ul. Łukowska 1, ul. Tarnowiecka 3 (4 kapłanów)
01.02 – Poniedziałek ul. Witolińska 5 klatka I i II, po 18:00 klatka 3, Witolińska 5 klatka IV i V, po 18:00 klatka VI (4 kapłanów)

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy w tygodniu o godz. 16.00 oraz w soboty od godz. 10.00. Dokładny plan można znaleźć również na naszej stronie internetowej. Ofiary składane podczas kolędy będą przeznaczone na budowę ołtarzy bocznych: Miłosierdzia Bożego i św. Jana Pawła II. Powstaną one obok już istniejących ołtarzy: Narodzenia Pańskiego i Matki Bożej Częstochowskiej.