Ogłoszenia duszpaterskie

V Niedziela zwykła – 5 luty 2017

ogl1. Dzisiejsza niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakr., procesja i adoracja do godz. 17:30 do nieszporów.

2. W piątek (10 lutego) na godz.:19:00, zapraszam na spotkanie wszystkich członków Rady Duszpasterskiej.

3. Święto Matki Bożej z Lourdes, które będziemy obchodzili w sobotę (11 Lutego), łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W naszym Sanktuarium Mszę Święta, podczas której będzie można przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych odprawimy o godz.: 18:00. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.

4. Pragniemy zachęcić Państwa do przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Warszawsko Praskiej z dopiskiem Parafia Ostrobramska. Więcej informacji na ten temat można uzyskać od naszych woluntariuszy po każdej Mszy Św. Są przygotowane ulotki ze wszystkimi niezbędnymi informacjami jak poprawnie wypełnić PIT.

5. Informujemy, że istnieje możliwość uzyskania stypendium dla uczniów od I klasy gimnazjum do II klasy liceum z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. W związku z tym prosimy wychowawców, rodziców czy opiekunów by zgłaszali kandydatów o wysokiej średniej ocen, aktywnych, o niskim dochodzie. To wielka szansa formacyjna. Zgłoszenia proszę kierować do PZC lub bezpośrednio do Ks. Proboszcza.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujący artykuł: Misje z Aniołem- sylwetkę zamordowanej w Boliwii 25-letniej woluntariuszki misyjnej, która nie chciała spędzić życia na kanapie- przybliża Monika Odrobińska.

7. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską rodzin naszej parafii. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, których domy nawiedziliśmy. Dziękujemy za wspólną modlitwę, życzliwe przyjęcie, a także za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii. Niech Bób swoim Błogosławieństwem wspiera wasze życie rodzinne i nieustannie je uświęca. Natomiast osoby, które z różnych względów nie mogły przyjąć kapłana z wizyta duszpasterską w wyznaczonym terminie a chciałyby to uczynić, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

8. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: Śp. Stanisław Kuś i Śp. Stanisław Sadecki. Powierzmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek……

Polecamy