Ogłoszenia duszpasterskie

ogl

1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja Pana Jezusa do godz. 17:30 do nieszporów.

2. Przypominamy że do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc tym, którzy poprzedzili nas w drodze do Domu Ojca.

3. Wszystkim parafianom składamy serdeczne podziękowania za liczny udział w nabożeństwach różańcowych. Niech Maryja, Matka Miłosierdzia otacza wszystkich płaszczem swej opieki.

4. Nowenna przed Uroczystością Matki Bożej Ostrobramskiej rozpocznie się w poniedziałek (7 listopada) o godz. 17:30.

5. W środę, 9 listopada, będziemy obchodzić Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu – papieża. To wspaniała okazja, aby w tym dniu w modlitwie powierzać osobę i posługę Ojca Świętego

6. W piątek, 11 listopada, przypadnie 98. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Zapraszamy na Mszę Św. o godz.: 6:30; 7:00; 8:00. Uroczystą Eucharystię w intencji Ojczyzny odprawimy o godz. 18:00, podczas której będziemy zawierzać dobremu Bogu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Polski, a także będziemy Go prosić, aby każdy jej mieszkaniec czuł się dobrze jako obywatel i jako chrześcijanin.

7. Ministrantów i kandydatów zapraszamy na spotkania w każdą sobotę o godz.:10:00

8. Dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców zapraszamy na spotkanie za tydzień (13 listopada) na godz. 16:00

9. Za tydzień w niedzielę, będziemy przeżywali VIII dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej okazji odbędzie się zbiórka do puszek.

10. Parafialny Zespół Caritas poszukuje woluntariuszy chętnych do pomocy w nauce dzieciom i młodzieży. Szczególnie poszukuje osoby będące w stanie pomóc w nauczaniu języka angielskiego i matematyki. Osoby chętne zapraszamy na spotkanie do sali Parafialnego zespołu Caritas w poniedziałek (07 listopada) w godzinach 18:00 do 19:00.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujący artykuł: Sposób na modlitwę– Co robić, aby nasze prośby były zawsze wysłuchane przez Boga?- odpowiada ks. Jacek Stefański w rozmowie z Eweliną Steczkowską, oraz artykuł pt.: Kościół o kremacji– Dlaczego kościół przez wiele stuleci nie zgadzał się na kremację i jakie zasady obowiązują dzisiaj przy spopieleniu ciał? – wyjaśnia ks. Henryk Zieliński

Polecamy